Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogyan tudnék magamnak egy...

Hogyan tudnék magamnak egy normális karácsonyt teremteni, és nem azon agyalni, hogy más családokban mennyivel jobb?

Figyelt kérdés

Nagyon kis család vagyunk: apu-anyu, bátyám, én. Szüleim 60 felettiek, apámnak meghalt a nővére, anyám egyke. Bátyám 30+-os, nincs családja, én 29, nekem sincs, illetve meleg is vagyok. Apám nem is tud arról, hogy egy fiúval van kapcsolatom, anyám szimplán nehezen fogadja el a helyzetet, mintha nem is akarna tudomást szerezni az egészről.


Aztán mindig nézem a neten, facen, hogy mások mekkora nagy családi ünnepséget csinálnak a karácsonyból. Szimplán azért mert van kivel. Nálunk apám gyűlöli a karácsonyt, ha rajta múlna, neg sem rendezné, nem díszítene. Anyám mindig rákölt többszáz ezer forintot az egészre, de valahogy azért teszi, mert úgy érzi, ez a kötelessége.


Én imádom a karácsonyt, november óta karizenéket hallgatok, járok vásárokba. Alapból nincsenek nagyon barátaim, így azt érzem full magányosan telik az ünnep. Még úgyis, hogy itt ülök a meleg szobában, holnap megyünk megnézni a Diótörőt, de valahogy nem okés ez az egész szitu. Gyerekem nem lesz, így sokkal nagyobb család sem. Batyám is ha tervez egyszer családot, szerintem max 1-2 gyereket akar majd. De jelenleg 31 évesen van jobb dolga is.



dec. 25. 02:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Párom vidéken van most a szüleinél. Ő pl szívesebben töltené velem a Szentestét, de nekem ez még annyira friss (7 hónap) hogy fura lenne, ha a Szentestét nem otthon tölteném. Nyilván a srácnak is vannak szülei, ott gobdolom hasonlóan elvárják, hogy otthon legyen karácsonykor a fiuk. Elvileg nem is tudnak rólam.
dec. 25. 02:52
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

'itt ülök a meleg szobában' xD

Kevesen vagytok,nincs ki a létszám,ezen kell változtatni valahogy.

dec. 25. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
apukad nőverenek se lettek gyerekei? mert ha igen, akkor ha idobennszult, ott akar mar unokak is lehetnek. Ahol meg van gyerek ott mindig szivesen latnak egy semmibol felbukkano "nagybacsit, unokabattyot" cdak keszulj ajandekkal. Ha szerencsed van, akkor ott a masik agon is vannak tesok, gyerekek...
dec. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem senkim sincs.


Se barátok, se anyu-apu, se bátyám. Senki.


Ott ülsz a meleg szobában, holnap mégy a szeretteiddel programra, és azon sopánkodol, hogy mennyire rossz neked.


Tudod, hogy hogyan tedd jobbá?


Örülj annak ami van.

Mert van akinek annyi sem adarik meg mint neked.

dec. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3) nem voltak gyerekei, sosem akart gyereket. Operaban énekelt Frankfurtban, aztán a gyereknemzés kimaradt.
dec. 25. 09:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Az ő férje meg 30 évvel idősebb volt, annak volt egy első házassága németben, de őket senki nem ismeri. Most lenne kb 110 éves, ha élne. Keresztanyám 3 éve halt meg, ő 1920-ban született. Másodfokú unokatesók vannak egyedül még. A sokadfokúakat meg nem ismerem.
dec. 25. 09:12
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Van párod, Diótörő, meleg szoba, karácsonyfa, finomságok - én ezzel pont elégedett lennék, sőt.
dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
A 4-es nagyon igazat írt. Neked mindened megvan, nincs okod szomorkodni. Sokan élnek ennél jóval kevesebbel.
dec. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sincs semmi okod, hogy szomorkodj, tudom, hogy az érzéseink nem döntés eredménye, de az, hogy az adott helyzetet hogy éljük meg az viszont igen. Akinek meg nagy családja van, azok egy jó része még azt utálja, hogy állandóan ide-oda menni kell, jó pofát vágni a rokonok hülyeségeihez.

Az kicsit biztos rossz, hogy nem a pároddal vagy együtt ilyenkor, de azt írod, anyud költ a karácsonyra, tehát a "kellékek"megvannak, program is van, magányos se vagy. Szóval nem olyan vészes ez egyáltalán.

dec. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
Miből gondolod, hogy egy, a katolikus szekta által kitalált, s a kereskedelmi világ által nevetségessé tett ünnepnek kellene irányítania az életed?
dec. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!