Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Vége van a karácsonynak.Szomor...

Vége van a karácsonynak.Szomorú vagy ?

Figyelt kérdés
dec. 27. 07:42
 1/5 anonim válasza:
69%
én boldog. hála isten vége a kötelező kétszínűsködésnek meg megjátszásnak.
dec. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én szomorú vagyok.
dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Máskor felfokozottabb hangulatban vártam, akkor kicsit fura volt, hogy vége. Idén kb.nulla karácsonyi hangulatban készülődtem, úgyhogy nem is érintett rosszul, hogy vége. Ettől függetlenül nem telt rosszul, csak olyan átlagos napok voltak.
dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Abdullah_ válasza:
34%
Egyáltalán nem, mert muszlim vagyok.
dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egyházi naptár szerint és innen beépülve a magyar (és más népi) szokások, hagyományok szerint is nyolc napon át tart (innen ered a Kiskarácsony, nagykarácsony című mindnyájunk által ismert ének is) a karácsony, mivel oktavája/nyolcada van neki. Ebből csak kettőt tettek munkaszüneti nappá (azt hiszem érthető) gazdasági okok miatt a modern, urbanizált világban.


Nálunk mindenkinek vagy szünet, kivett szabadság vagy kötelező szabadság a két ünnep közötti időszak, illetve a családból többen nyugdíjasok, úgyhogy mi nem vagyunk szomorúak. Kb. hasonló programok voltak ma is, mint tegnap. Meg amúgy is jön az újév.


Majd vízkereszt után szomorú leszek, mert akkor kell visszatakarodni mindenkinek a munkába, iskolába stb., jönnek a szürke hétköznapok, az utcákról lekerülnek a karácsonyi fények, mert minek is maradnának, ha már nem fogsz ennek jegyében fogyasztani. De a legszomorúbb január végén, február elején leszek, mert akkor már tényleg vége a karácsonyi Stimmungnak már minden szempontból (aki a legtovább meghagyja a fát, az is elbontja február elején), a húsvét még baromi messze van, a tél (természetesen a jó, latyakos, piszkos, saras, ködös és szürke tél, amitől az életkedved is elmegy), meg csak nem akar elmúlni. Nekem vannak ilyen fura szürkés, szomorkodós hullámaim nyár végén, téli ünnepek vége után a leglatyakosabb télen, húsvét után (bár itt szerencsére az időjárás nem ad még egy kicsit hozzá, feltéve, ha nem március huszonxedikén van).

dec. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!