Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hány karácsonyfátok és Betlehe...

Hány karácsonyfátok és Betlehemetek van? Díszeket hova szoktatok tenni?

Figyelt kérdés

Nekünk egy nagyon nagy van csak, plusz egy apró cserepes a teraszon. Rezgett a léc, hogy idén vegyek egy kisebbet is, amit a hálószobába vagy a másik nappali és hálószobába tettem volna. Az egyik barátommal is megosztottam az ötletet, szerinte az ilyen ötletek annyira RÁM vallanak, és szerinte felesleges lett volna. :-D De én nagyon elszánt voltam, csak az a pöttönke, kis apró hiba csúszott a tervbe, hogy nem volt nálam a pénztárcám, mert véletlen a kocsiban hagytam. Csak azért szerettem volna egyébként, mert alapvetően három szoba, plusz a konyha az, ahol a legtöbb élet van, és szerettem volna egy kis igazibb karácsonyi Stimmungot vinni ezekbe a szobákba is (van köztük egy nagy ajtó, szóval, ha azt kinyitom, akkor szinte egybenyílnak), meg van eléggé sok karácsonyfadíszünk, amiből szinte mindent fel szoktunk rakni, de pont egy kis fára elegendő szokott maradni.


Betlehemből is terveztem venni egy kisebbet is, de abból se lett semmi.


Ellenben díszek, girlandok, fényfüzérek minden szobába kerülnek, ahol többet vagyunk.


Sebaj... Majd talán jövőre, bár nem biztos...


Nálatok hány karácsonyfa és Betlehem van karácsonykor? Díszek hova szoktak kerülni?



dec. 27. 21:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, adventi koszorúból egy van, de abból nem is nagyon szeretnénk többet.
dec. 27. 21:00
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Egy kis műfenyő. Soha nem volt adventi koszorúnk és betlehem sem (ez itt így kisbetűs). Díszek igen mérsékelt darabszámban a fára. Semmi egyéb sehol. 67 éves vagyok, ma már magányos. De soha nem volt ennél több a családunkban. Ünnepi vacsora sem, misére sem mentünk soha, semmi-semmi vallásos dolog.
dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nappaliban egy nagy műfenyőnk van, az a fő fa. Tavaly elhatároztam, hogy lesz kisebb a hálónkban is, tök jó lenne egy kis fény, hangulat, elég sokat vagyunk ott is. Így tettünk is oda is egy kis műfenyőt, szeretem. Díszek nappaliban: karácsonyi falu, díszpárnák, plusz pár apróbb dekor, meg egy égősor. Még egy szép fényfüggönyre vágyom. Az étkezőnkben van az adventi koszorú, világítós csillag, karácsonyi gyertyák, a konyhában egy polcra karácsonyi bögréket pakoltam ki.

Betlehem nincs.

dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2.

Mondd a telefonomnak, ami átírja. :-D


Áldott, békés, boldog karácsonyt, és remélem a kövi évben már nem leszel magányos, és lesz néhány meglepetés számodra! :-)

dec. 27. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy fa, egy adventi koszorú, 1 betlehem, 1 ajtódísz, pár kisebb dekor.
dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#3.

Világító csillagunk, angyalkánk stb. nekünk is van. Ezek ilyen ablakra cuppantható díszek.


Külön karácsonyi vagy bármilyen más ünnepi ágyneműink, párnáink nincsenek. Mivel mindenki tanul, dolgozik stb., kevés időnk van, ezért már az is ünnepi hangulatot varázsol, ha végre van időnk rendesen, szépen (nem csak egy határozott lendítéssel/lobbantással, meg egy emeléssel) megvetni az ágyat, beállítani a dolgokat, kitakarítani stb. :-D XD Szégyen-nem szégyen: ez a rideg valóság.


Nálunk vannak bent is díszek, de karácsonyfa, meg betlehem nélkül még se olyan a hangulat.


Köszi! :-)


#5.

Köszi!

dec. 27. 23:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!