Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mennyire szoktak leégni a...

Mennyire szoktak leégni a gyertyák az adventi koszorúitokon? És a közepébe tett fehér gyertyát meddig szoktátok égetni?

Figyelt kérdés

Nálunk az első gyertya minden évben szinte teljesen leég. A végére egy lilás színű parafincpaca marad az egészből. A második és harmadik gyertya is eléggé le szokott égni. A harmadikból még szokott maradni egy jelentősebb, gyertyának nevezhető mennyiség, de azért abból is fogy. Idén például kb. a feléig égett le. Ez amúgy teljesen független attól, hogy milyen gyertyákat veszünk. Eddig egyméretű kicsik voltak rajta minden évben, idén kipróbáltam, hogy milyen, ha lépcsőzetesen csökkenő méretű, az elején egész nagy gyertyával induló készletet teszek rá. Így is ugyanaz lett a végeredmény: kb. egy nagyobb méretű paca maradt belőle, úgyhogy szoríthatunk, hogy kitartson legalább újévig. Szeretjük sokat égetni. Mindig meggyújtjuk reggelinél, ebédnél, vacsoránál. Sőt, néha még az esti tanuláshoz, olvasáshoz, kikapcsolódáshoz (bár utóbbi kettő lényegesen kevesebbszer fordul elő) is meg szoktam gyújtani. Olyan is megesik, hogy a családi beszélgetéshez is meggyújtjuk. Végül is csak meg van úgy csinálva, hogy karácsonyig kitartsanak... Eddig még nem volt olyan probléma, hogy elfogyott volna.


A közepén lévő fehér gyertyát is sokat égetjük. Most is ég. Mostanában már rendes oltárgyertyákat szoktam venni, bár a kicsi is ki szokott tartani. Elsősorban azért ezt a nagyot veszem, mert mégiscsak tekintélyesebb méretű, és meg sem csak egy sima adventi vasárnappal van egy szinten a karácsony, és így szimbolikusan kiemelkedik közülük. Általában a karácsonyt követő nyolc napban meggyújtjuk egészen újévig. Utána is még többször lángra lobban, de akkor már nem "kötelező" családi rituáléként, amit körbeállunk. Általában még vízkeresztkor egyszer utoljára meggyújtjuk.


Nálatok hogy szokott lenni? Meddig égetitek, mennyit és nem szokott elfogyni?



dec. 30. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm készítette a koszorút, nagyon mutatós gyertyákkal, úgy szép, ahogy van. Évek óta az eredeti állapitban van meg, nem gyújtjuk meg a gyertyákat. Minden évben kiteszem az asztalra.

Én illatmécsessket szoktam gyújtani, nagyon szeretem.

dec. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1.

Mi minden évben saját kezűleg készítjük a koszorút, és mindig ugyanannál a kiskereskedőnél vesszük a gyertyákat (három lila, egy rózsaszín). Szép-szép, de úgyis lesz másik jövőre, ami ugyanilyen szép lesz vagy még szebb lesz. Másrészt azért van, hogy leégjen. Mi mindig hagyományos gyertyát veszünk, mert nagyon szeretjük a gyertya eredeti illatát. Olyasmi mint a fenyőnek, a tömjénnek, a tipikus ünnepi ételeknek stb. az illata. Nálunk valahogy hozzátartozik az ünnephez. Bár volt ismerősünk, aki meg narancsillatú karácsonyfát vett...

dec. 31. 14:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát mi meggyújtottuk mind a 4 vasárnapon, de max kb 5 percre, alig hiányzik belőlük.
dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3.

Mondjuk úgy persze... Mi minden nap többször meg szoktuk gyújtani.

jan. 1. 04:05
 5/5 anonim válasza:
Hát ha égeted a gyertyát, akkor ég. Ha nem égeted, akkor nem ég. Ég a gyertya ég, el ne aludjék!
jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!