Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Más nem érez egyfajta depressz...

Más nem érez egyfajta depressziót, mióta vége van az ünnepeknek, karácsonynak?

Figyelt kérdés
Mióta véget ért a karácsony, anire közel másfél hónapot készültem, most egy hatalmas üresség vesz körül. Minden olyan kilátástalannak tűnik egészen húsvétig. Mitől lehet ez? Mintha nem akarnám elengedni, próbálok még karácsonyi filmeket nézni, de igazából semmihez nincs kedvem. Munkához se, és egy csomó minden rám maradt még az előző évből.

jan. 6. 17:05
 1/10 anonim válasza:
100%

Van valami ezekben az unnepekben, ami neked tetszik és máshol nem kapod meg. Talán a család, barátok, a szabadidő.


Nekem is van egy letört hangulatom, hogy vége az évnek és kezdődik minden elölről.

jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan vannak így az ünnep után. Kicsit a másnapossághoz hasonlít az érzés. Van, akinek túlfűtött időszak, sok-sok teendővel vagy emberi találkoással és ezeknek a megvonása hiányérzéttel tölthet el. az örömérzetnek van egy bonyolult hormonális folyamata, ebből adódik.

Próbálj más örömet okozó tevékenységeket beállítani magadnak. Vagy csak szemlélődni, levegőzni, napozni (amikor jó az idő), pótolni a kiesett örömforrásokat. Egy jó beszélgetés barátokkal, egy finom tea és egy jó könyv, vagy egy úszás, sportolás, séta visszahozhatja a kedvedet. Mindenesetre fontos foglalkozni azzal, hogy tisztázzad magadban a mostani letargiát okozó érzéseket és dolgozni azon, hogy a pszichés jóllétedet megteremtsed.

jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
81%
NEM!
jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
82%
Sőt, felszabadulás érzetem van... végre nem látom az ostoba mucsai fideSSnyik rokonokat a kövi karácsonyig. :)
jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már előtte is csak azt éreztem...
jan. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok embernél van ez így.
jan. 7. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Örülök, hogy túl vagyunk rajta és 11 hónapig nem kell vele foglalkozni.
jan. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem alapbol egy felfokozott idoszak volt oktobertol decemberig. A paromat kvazi kilakoltattak, vegre munkat talalt, de koltoznie kellett. Amugy is tavkapcsolatban vagyunk, szal rohantam tobbszor is Pestre.


Karacsony: nalam, paromnal, szuleimnel, batyamnal is segedkeztem a diszitesben. Karacsonyfavetel, karacsonyi vasarokon hangolodas egyedul, a parommal, anyammal, meg ismerosokkel is. Utana maga az unnep: sutes-fozes, voltunk operaban, rokonoknal, sok volt ez na. Es most itt a nagy uresseg.

jan. 7. 10:59
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Töltsd be az ürességet valamivel: Újabb hobbik, sport, tanulási lehetőségek, receptek, akármi. Jövő héttől jön a hideg, "igazi" tél, ha esne kint a hó, annak is meglenne a maga hangulata.
jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, sok minden hátra maradt még az óévről. Ezeket érdemes minél előbb lezárni.


Érdemes lehet valamiféle év értékelést, újév kezdést, tervezést csinálni. Átnézni, hogy mi minden történt az óévben, mi hogyan alakult, azokat kiértékelni, levonni a tanulságaikat és elengedni, lezárni magadban.

Ezekből kiindulva átgondolni, hogy az idei éved várhatóan milyen lesz, milyennek szeretnéd, min hogyan szeretnél változtatni, ahhoz milyen lépésekre, cselekvésekre van szükséged, hogyan tudod ezeket elősegíteni, megalapozni, hogy tényleg sikeresek is legyenek, ne csak üres újévi fogadalom, amit már egy hét múlva nem tartasz, két hét múlva meg már azt sem tudod, mi volt az. Keress rá, hogy YearCompass füzet, sokat tud segíteni ebben az óévértékelés, újév tervezés folyamatban.


Ezzel az ünnepek utáni ürességet is könnyebb lehet kitöltened tervekkel, célokkal, feladatokkal, tennivalókkal.


A legfontosabb, hogy ne egyszeri fellelkesülés legyen, amit elhatározol, hanem inkább rendszereket, szokásokat alakíts ki, amik hosszú távon fenntarthatóak és hozni fogják az eredményeket, nem függnek a pillanatnyi hangulatodtól.


Ha az ünnepekből a közösségi (családi, baráti) programok hiányoznak, akkor ezekhez hasonlókat szervezz ünnepek nélkül. Ha szeretnéd a családdal/barátokkal tölteni az idődet, akkor ahhoz nem szükségesek ünnepek, csak a szándék és szervezés.

jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!