Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mű fenyő fa vagy igazi?...

Mű fenyő fa vagy igazi? Melyik éri jobban meg? Melyiket választanád? Miért?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam kicsit a mű fenyőn . Kb olyan 15000-20000ft láttam már olyat ami tényleg szép. Nekem csak 1 problémám van az igazival,hogy bármenyire is kitakaritok mindig találok hónapokkal később még leveleket..
2011. nov. 22. 11:57
 1/10 komasa ***** válasza:
76%
Az igazi fenyőnek megvan a maga hangulata, az illata, és hozzá tartozik az is, hogy takarítani kell utána. A műfenyő után nem kell takarítani, de nincs az a fenyő illat a lakásban (illóolajos párologtatással lehet). Én a hangulata miatt az igazi fenyőre voksolnék.
2011. nov. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mindig igazi volt, a hangulata, az illata és a faválasztás (mint program) miatt.

Most karácsonykor 15hós lesz a lányom és műfenyőnk lesz. Félek, hogy a megenné a tűleveleket, meg aztán hiába porszívózok, még húsvétkor is találok néha levelet. Nem szeretném, hogy megbökje a nyelvét vele

2011. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nagyon sokáig igazi fenyőnk volt, aztán pár éve úgy döntöttünk, veszünk egy műfenyőt. Nem hittem volna, hogy ennyire beválik! :)

Mi a Tescoban vettük, nem volt drága, szép magas és sűrűn vannak rajta ágak és "tűlevelek". Több éve megvan, de ugyanolyan jó az állapota, mint mikor megvettük. Ráadásul eddig mindenki, aki meglátogatott minket, azt hitte, igazi; egyáltalán nem tűnik műnek. :)

Mi általában az asztalra veszünk néhány igazi fenyőágat, díszítve, hogy legyen fenyőillat. :)

2011. nov. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
hangulatosabb az igazi, illatos fenyo. de ha pl szonyeg van abban a szobában, ahová teszitek akkor jobb a mu. amúgy meg ti tobb 10ezreket koltotok fenyore? mi mindig megusszuk 5-6ezer ft-ból. abból is lehet szépet venni! ;)
2011. nov. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk gyerekkoromban mindig igazi volt. Hol csálé lett a faragás miatt, hol nem fért be rendesen a szobába, hol pedig már 2. héten dobálta a leveleket. Aztán kb 10 éve vettünk egy műfenyőt. És nem bántam meg. Sokkal kevesebb vele a macera, beleállítod a talpába és az úgy áll. Előtte héten kirakjuk az erkélyre, hogy a szél kicsit átfújja ha van hó az meg "lemossa". Karácsony után pedig nem marad tűlevél amit még húsvétkor is porszívózni kell.
2011. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem anyáék akartak már idén is műfenyőt,de megyegyeztünk,hogy amíg itt lakok még 3 évig addig lehet rendes fenyő.

Egyszerűen nem tudom máshogy elképzelni a karácsonyt. Mamáméknál is műfenyő van és nagyon rossz.

Mi olyan 2500-3000Ft veszünk szép fát,teszünk alá szép kis lepedőt és nagyon kevés szóródik mellé így nem marad nyoma sem,hogy fa volt.

2011. nov. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kiskoromban mindig óriási igazi fenyőnk volt, de ahogy teltek az évek rájöttünk mi is, hogy nem szép dolog az egészséges szép fenyőket kivágatni csak azért, hogy nekünk pár napig díszelegjen...

Anyáéknak már vagy 10 éve műfenyőjük van, és idén a párommal mi is beruháztunk egyre: 18000ért vettünk egy 210 cm-es extra dús fenyőt a tescoban. Gyönyörű és ugyanúgy fogunk neki örülni mint az igazi fenyőnek.


20N

2011. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

hát igen a tűlevél eléggé gondot okoz, de az igazi fenyő illatát, ami azért hozzá járulhat a karácsony hangulatához, nem lehet pótolni.

no meg persze a műfenyő ellen szól, hogy hol tároljuk egész évben? :)

2011. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: szétszeded (a mienk 180 cm magas és 3 darabba szétszedhető), bezsákolod és mehet a pincébe (ez még panellakásokhoz is tartozik). Nem egy nagyon bonyolult dolog a tárolása :)
2011. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyik sem. Nekem van egy kis karácsonyfám, festett fából, fa-díszekkel (festett az is), szétszedhető. A talpa is fa, forgatható. Van picike is - úgy kb. 10 cm magas, és van 20 cm is (az a közös fánk, a másik csak az enyém).


Élő fenyőt SOHA, de soha nem veszek - ugyanis az a kedvenc fám. Nem bírnám még a gondolatát sem elviselni annak, hogy három napért vagy két hétért is akár kivágják. (Így is megvisel, amikor látom, hogy mennyi fát kivágnak.) Műfenyőnk volt, több mint 10 évig, aztán találtuk ezt a variációt, és lecseréltük. Ez sokkal kényelmesebb és tisztább, ráadásul abszolút környezetbarát.

2011. nov. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!