Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti karácsonykor mit mondtok a...

Ti karácsonykor mit mondtok a gyereknek? Hogy a Mikulás vagy a Jézuska hozza az ajándékokat? Ha a Mikulás hozza akkor tartotok külön mikulást dec 5 vagy 6-án vagy nem?

Figyelt kérdés

Magyarországon az a hagyomány, hogy a Jézuska hozza a karácsonyi ajándékot, de a mai gyerekek minden filmben, rajzfilmben azt látják, hogy a Mikulás jön karácsonykor, meg már nálunk is van pláza-mikulás, meg mindenféle reklámtáblák, pószterek amiken a karácsonyt a Mikulással kapcsolják össze a Jézuska helyett.


Nem akarom összezavarni a gyerekeket, de jobban szeretném a magyarországi hagyományokat megtanítani nekik az Amerikából bejött dolgok helyett. Szerintetek mit mondjak, maradjon meg a Jézuska karácsonyra, a Mikulás meg mikulás-napra és magyarázzam el nekik, hogy a karácsonyi Mikulás Amerikában szokás, nem pedig nálunk, vagy pedig jöjjön a Mikulás karácsonykor? (Csak akkor meg mi lesz mikulás-napon?)


2011. nov. 29. 23:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

De van olyan ország, hogy egymásnak ajándékoznak.

Mond azt, hogy a Jézuska, és ha látnak Mikulásos filmet, mond azt nekik, hogy a Jézuska nem tudja egyszerre elvinni az öszses ajándékot, így megkéri a Mikulást, hogy segítsen.

2011. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

az a "baj" hogy tényleg elég nagy keveredés van. nálunk, lengyeleknél , cseheknél meg a németeknél van csak Mikulás ha jól tudom, ugyebár december 6-án. de a Mikulásnak semmi köze a karácsonyhoz(illetve persze a Télapó és a Santa Claus az ő legendájás figurájából jött) de ő december 6-án viszi a csokit vagy a virgácsot. karácsony meg ugye vagy Santa Claus(télapó) vagy jézuska.

Olyat még nem is hallottam hogy valaki karácsonykor azt mondja hogy a Mikulás hozta. vagy a télapó vagy a jézuska.

2011. nov. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%

December 6 -Mikulás. Kicsi mikulás csomag,mi nem szoktuk ezt túlzásba vinni. Kis csoki,gyümölcs.

December 24 -Jézuska.

2011. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%

Magyar ember ne azt mondja, hogy a Mikulás hozza a karácsonyi ajándékot, az a Jézuska feladata! Legalább ezt az egy hagyományt őrizzük, ha többet nem is!


19/L

2011. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%
Új labdát dobok fel: Hallottam már olyat is, hogy az Angyalka jön karácsonykor! Most akkor ő hogyan keveredett bele? :D
2011. dec. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
59%
Miért hozná a Jézuska? Ő akkor született...
2011. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
82%
Nekem azt mondták a Jézuska hozza az ajándékot, és dec.6. a télapó-é. Szerintem nem zavarodnak össze a gyerekek, ha így mondod nekik. Az én fiam óvodás volt, mikor megkérdezte, hogy mikor fogjuk elárulni, hogy nem is a Jézuska hozza az ajándékot? Na erről ennyit. Maradj magyar.
2011. dec. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nálunk is, dec. 6-án a Mikulás/Télapó (ez nálunk ugyanannak a két neve), karácsonykor pedig a Jézuska és az angyalok hozzák az ajándékot.


Mikor felmerül az a probléma, hogy akkor az áruházban miért van karácsonykor Mikulás, azt mondjuk, hogy az áruházban rosszul tudják, meg hogy más országokban máshogy van, máskor jön. Meg a marketing és a fogyasztók manipulálásának az alapjait is lehet ezen tanítani (azért díszítik már novemberben karácsonyfával a boltot, hogy többet tudjanak eladni).


Mire ez felmerül, addigra úgyis túl vagyunk az "igazából van-e Mikulás" kérdésen, amire mi egyrészt elmagyarázzuk, hogy mi ennek az ünnepnek a lényege (Szent Miklós munkássága 2 percben), meg hogy azt játsszuk, hogy ő hozza. Persze ezeket az információkat az ilyen titkolózós-összeesküvéses játékoknak megfelelően a gyerekkel külön, suttogva és a legnagyobb titoktartás mellett kell, összekacsintva stb. Az öcsémnél ez nagyon be is jött, utána sunyi vigyorral tőlem is megkérdezte, hogy van-e Mikulás - amire én ártatlan képpel rávágtam, hogy hát persze, különben ki hozná az ajándékot. Nagyon élvezte, hogy eljátszom, hogy ő megtévesztett engem - azért szerintem sejtette, hogy igazából én is tudom, hogy ez csak játék.

2012. szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
77%

Nekem nincs gyerekem, de ha lenne, valószínűleg nem hazudnék neki.


"Mond azt, hogy a Jézuska, és ha látnak Mikulásos filmet, mond azt nekik, hogy a Jézuska nem tudja egyszerre elvinni az öszses ajándékot, így megkéri a Mikulást, hogy segítsen."


Tényleg ilyen buta önfedező hazugságspirálba kéne menekülni?? "Ezeket a gyerekek örömére találták ki a felnőttek." Az emberi természet olyan, h még felnőtt korban is vágyik a csodára, igénye van csodát meg/átélni. (Ókor->varázslás) Ezért is dőlnek be sokan felnőtt fejjel is a szélhámosoknak. Lehet hazugságokban élni, de az igazság csak egyszer fáj.

(South Park - A Fogtündér, 4.évad 2. rész)



Ha mindenképp hazudni akartok neki, jusson eszetekben a leányka szavai:

"Magyar ember ne azt mondja, hogy a Mikulás hozza a karácsonyi ajándékot, az a Jézuska feladata! Legalább ezt az egy hagyományt őrizzük, ha többet nem is!"


23/F

2012. okt. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
68%
Nekem mindig Jézuskát mondtak.
2013. dec. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!