Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mond nekem valaki gyümölcsből...

Mond nekem valaki gyümölcsből vagy kiszárított gyümölcsmaradékokból és törött tojáshéjakból készíthető kézműves ajándékötletet?

Figyelt kérdés

narancs és mandarin héjak, mandarin gerezdek kiszárítva, almahéj, tojáshéj félbetörve (vagy szétmorzsolva)


Főleg a tojáshéjjal szeretnék kezdeni valamit, jó sok van belőle, biztos lehet egy-két karácsonyi dolgot is művelni velük, ha már húsvétra olyan sok ötlet van.


2011. dec. 17. 00:30
 1/3 Idate válasza:

Én készítettem már tojáshéjból montázsképet. Elnagyoltan megrajzolod a képet (karácsonyra például egy kis ház havas háttérrel) és szépen leragasztod a tojáshéjakat, én utána leszoktam festeni őket, a kiszáradt gyümölcsökkel, pedig magát a képkeretet kreáltam meg.


Ugyanígy ragasztós módszerrel készítettem egy nagyon mutatós dobozt is (amibe ajándékokat tettem). Kiválasztasz egy strapabíró dobozt, és kirakod tojáshéjjal az egészet. Festve, vagy natúrba is jól mutat, de célszerű lelakkozni, hogy ne jöjjenek fel a kis darabok.

2011. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

fölvágod a narancsot/citromot/grapefruitot, és kiszárítod radiátoron a szeleteket.


mint ezek


[link]

2011. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

áá köszi az ötleteket!!


amúgy törjem a ragasztáshoz nagyon apróra a tojáshéjakat?

2011. dec. 18. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!