Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Emlékszik valaki erre a...

Emlékszik valaki erre a mesére? Talán a '80-as évek végén láthattam (esetleg a '90-es évek legelején). Nem sokra emlékszem belőle, de azt hiszem, hogy orosz rajzfilm lehetett.

Figyelt kérdés

A története szerint két kislány élt a nagymamájukkal (?), az egyik szorgalmas volt, és mindig segített neki, a másik lusta, és csak aludt. Karácsony napján a Télapó megleckéztette: valahogy elvitte mindkettőjüket a saját kunyhójába, ahol dolgozniuk kellett, a végén pedig megajándékozta őket. Mivel a lusta nem csinált semmit, az ő ajándékai elolvadtak(?) - asszem jégből volt a nyaklánc, vagy ilyesmi..., a szorgalmas pedig igazi ajándékot kapott.

Akkor persze a lusta is rájött, hogy miért büntette őt meg az öreg ember, segített a nagymamájának, és kapott igazi ajándékot.

Az utolsó mondatra emlékszem: "Mindenkinek érdeme szerint."


Nem volt egy komoly mese, és nem is hosszú, szerintem kb. 10-12 perces lehetett...

Csak most elkezdtem visszanézni a kiskoromat idéző filmeket/meséket, és ez is eszembe jutott...

Ha valaki esetleg emlékezne rá, hogy mi a címe, vagy mi is volt ez pontosan, annak nagyon örülnék. :)


2011. dec. 21. 23:36
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!