Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nem tudok hazamenni Karácsonyr...

Nem tudok hazamenni Karácsonyra, más is van így?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom étteremben, és ha hazamennék a téli ünnepekre, ott lenne az esély, hogy utána nem mehetek vissza. Még elég szerencse, hogy Szenteste szabad lehetek, és tudok skype-olni a családdal. Hanem utána csak a két ünnep között van két szabadnapom. Csak január 9.-én mehetek haza. Lehangoló érzés munkával tölteni azt az időt, amit más a családdal. Más is van esetleg hasonló szituációban?
2011. dec. 23. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne viccelj. Evekig dolgoztam etteremben karacsonykor es uj evkor. A legjobb unnepek voltak. Jokat hulyultunk munkatarsakkal es vendegekkel. Nem beszelve arrol, hogy sokkal nagyobb a borravalo is. A masik, a vendegek ilyenkor nagyon elnezok:)
2011. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát én mindig csak a dolgok pozitív oldalát nézem, úgyhogy ugyan azt tudom mondani mint az előző! Viccelődj a vendégekkel meg a munkatársakkal! Ha mindig csak a jó oldalát nézed a dolgoknak akkor jól fogod érezni magad szinte mindenhol! Ez most csak egy példa lesz: Börtönbe jutsz? Ne nézd a hátrányát! Előnyök: Nem kell takarítani, pihenhetsz, nem kell főznöd, nem kell mosogatnod, nem kell számlákat befizetni! Ez csak egy példa volt!
2011. dec. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajna ezen a melóhelyen nem igazán tudom jól érezni magamat, és ez igaz a három közvetlen kollégámra is. Nem mondtam, hogy kínai étterem. Hármunkon kívül mindenki kínai a konyhában (mi mosogatók vagyunk), és eléggé el vagyunk szeparálódva tőlük.

Arról nem is beszélve, hogy este kell dolgozni, az ünnepnapokon majd reggel is. Ami pedig végképp értelmetlen: szilveszterkor van parti az emeleten a dolgozóknak este 10 után (eszne-isznak hajnal 2-ig), de másnap viszont menj reggel 10-re, és dolgozz keményen egész nap! Természetesen le tervezem cserélni ezt a melóhelyet.

Első válaszoló! És te is külföldön dolgoztál, messze a családtagoktól, vagy pedig otthon? Mert a kettő egyáltalán nem ugyanaz.

2011. dec. 23. 12:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Kulfoldon dolgoztam.

Mi a problema, ha vege a partinak ejjel 2-kor es 10-re mesz vissza? Meg nyugodtan aludhatsz 6 orat.

A kinaiak nem fognak hozzad kozeledni, Neked kell, hidd el, nem nehez, ha megismernek jopofak. Ok is tudnak am bulizni.

Egyebkent, orulj, es koszond meg a vezetosegnek hogy egyaltalan csinalnak bulit. Itt a bulin kezdj kibontakozni, meglatod jol fogod magad erezni.

2011. dec. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tavaly ottmaradtam a bulin (akkor más volt a szitu, mert el tudtam intézni, hogy már elsején délután megkezdjem a szabadságot), de olyan hú de nagy kibontakozás akkor sem jött össze. Meg végülis nem is szándékozom, ha egyszer cserélni akarok.

A kérdést úgyis feltehettem volna, hogy ki hogyan éli meg azt, ha dolgozni kell az ünnepekkor, pláne ha távol van a szeretteitől?

2011. dec. 23. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!