Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Tudnátok ötletekben segíteni...

Tudnátok ötletekben segíteni ajándékötletekben úgy, hogy nem tudok mozogni?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhesen fekszem itthon, 31 hetes vagyok, nem nagyon kelhetek ki az ágyból sem, ülnöm sem szabad sokáig. Mindig nagyon lelkes karácsonyi ajándékozó voltam, és tudom, hogy idén senki nem várja el tőlem, de megöl az unalom, napi 8-10 órát vagyok egyedül, és olyan szívesen lefoglalnám magam ajándékok készítésével, így idén mindenki magam által készített ajándékot kapna, ami kedves is meg személyes is és a lehetőségekhez képest elég is lenne.

Varrógépem nincs (kézzel varrni...hát nem biztos, hogy ajándéknak való, ami abból kijön), kötni, horgolni, hímezni stb. nem nagyon tudok. A kézügyességem abban merül ki, hogy viszonylag jól festek meg szeretek egyszerű kreatívoskodni. Plusz gépközelben vagyok egész nap, szóval azon is ügyeskedhetek, bár túlzottan nagy számítógépes ismerettel nem rendekezem. De várnám az ötleteket, hogy milyen jópofa saját készítésű ajándék ötleteitek vannak: páromnak, szülőknek, két húgomnak (21 éa 16 évesek), nagyszülőnek. Köszönöm



2012. nov. 6. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Kötni nagyon egyszerű, hamar meg tudnád tanulni, ha ilyen sok a szabadidőd. :)


Esetleg a húgaidnak gyöngyből ékszereket készíteni, az interneten sok jó ötlet van.

2012. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Horgolni (szerintem) még egyszerűbb.


http://www.youtube.com/watch?v=eqca00LdmAc

2012. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaja horgolni kötni nem nehéz. Kis sálat, vagy bokamelegítőt ami nem jár sok plusz varrással meg tudnád tanulni és el is készülne karácsonyig. Hol laksz?
2012. nov. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na tessék, ebből a videóból még én is megtanultam horgolni.
2012. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jelengeg Miskolcon vagyok. Köszönöm az eddigi válaszokat. Megnéztem a videót, tényleg nem tűnik nagy ördöngősségnek, azt hittem ez egy fokkal bonyolultabb dolog. Őszintén kedvet is kaptam hozzá, csak nem tudom, hogy ennyi idő alatt elég ügyes lennék-e hozzá, hogy ajándékot is csináljak. A kötést meg már többször elkezdtem fiatalabb koromban (anyukám rengeteget kötött), és mindig feladtam, nem volt hozzá elég türelmem, plusz anyukám már ellátta a családot mindenféle tök jó kötött ajándékkal, úgyhogy az nem a legjobb.

Úgyhogy azért várnék még ötleteket ezeken kívül, amihez nem feltétlenül kell ilyen tudás.

2012. nov. 6. 20:23
 6/6 anonim válasza:
Lehet kapni készre varrt terítőket, konyhai törlőket, fali képnek való anyagot, díszpárna huzatot, amibe előre van rajzolva a minta, csak ki kell hímezni. Ezt fekve is meg lehet csinálni. És a hímzés sem nagy ördöngősség. Férfiaknak akár összedobhatsz egy mobiltelefon tartót, és arra is hímezhetsz, úgy, hogy előre rárajzolod a mintát. Az a baj, hogy a kreatívkodáshoz minimum ülni kellene, fekve nem nagyon lehet csinálni semmit... Sok kitartást, nemsokára vége :)
2012. nov. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!