Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nektek miből áll az ünnepi menü?

Nektek miből áll az ünnepi menü?

Figyelt kérdés
mit szoktatok Karácsonykor enni? illetve hogy telik nálatok egy átlagos Karácsony? :)

2012. dec. 14. 17:25
 1/5 anonim válasza:

Én idénre ezt állítottam össze:) :

-Ünnepi zellerkrémleves

-Almás-hagymás kéreg alatt sült karaj, mazsolás rizzsel, karamellben sült burgonyával és almakompóttal

-Répatorta narancsos sajtkrémmel

-Albert kekszes krémes, Mandulamag, Linzer, Túrós-sajtos stangli

2012. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez jól hangzik :)
2012. dec. 14. 19:00
 3/5 anonim válasza:
Nálunk a leves még kérdéses... De főételként lesz kolbásszal töltött tarjalegyező (semmi extra, legyezőalakban kell bevágni az egész tarját, közé kell dugdosni kolbászt, hagymát, mi szem-szájnak ingere...) rántott hal, húsos palacsinta, húsos pite, köretnek burgonyapüré, majonézes burgonya, a jól bevált franciasaláta-kaszinótojás páros, lesz még halászlé és töltött káposzta... A süteményeket már egy ideje készítem, mézeskalács, parmezános-oregánós rudak, bécsi perec, csigakeksz, linzer és isler, aztán van eldugva egy meglepi jégkrémtortám, plusz a kisfiam szerint nem karácsony a karácsony csokitorta nélkül :)Nekem még kicsik a gyerekek, az ő kívánságuk alapján főzök, nameg a férjem nem igazán kedveli az extravagáns kajákat... :( A mennyiség pedig azért ennyi, mert ötünket kell jóllakatnom 3 napig... :)Szenteste napján már csak meg kell főznöm-sütnöm az előre elkészített ételeket, ugyanis a sütiket már adventkor elkezdem sütni, a majonézes burgonyát, franciasalátát előző nap elkészítem, hogy összeérjenek, 23-án délután elkezdem az előkészületeket, pl. kisütöm a palacsintákat, összeállítom a húsos pitét, hogy már csak a sütőbe kelljen tolni, bepanírozom a halat, megpucolom, összevágom a krumplit a püréhez. Szerencsére a halászlét és a töltött káposztát idén anyósom főzi, azért csak el kell mennem. Így délelőtt lazán letudom a főzést, ebéd után pihi, délután fa díszítés a gyerekekkel, aztán 5 percenként rohangálás, jött-e már a Jézuska :) 7 órakor elmegyünk a templomba, megnézzük a betlehemet (hogy még a mise előtt odaérjünk), aztán mire hazaérünk ott lesznek a játékok a fa alatt. Na, ez egy jó móka: apa elindul a három gyerekkel, én visszaszaladok valami jó kis ürüggyel, és megpróbálom gyorsan beidétlenkedni az ajándékokat a fa alá. Egyik évben annyira siettem, hogy ráléptem az izzósor zsinórjára, és magamra borítottam az egész fát.... Mire végzek, cca. fél óra, apa egész úton a templomig morog, hogy mi az anyukámat csináltam ennyi ideig (persze, miért nem ő cipeli be a 30kg-os számítógép-csomagot, ráadásul úgy el van dugva, hogy rendesen ki kell majd építeni a rejtekhelyéről)Aztán kb. éjjel 1-2 óráig játék az ajándékokkal, másnap pedig alig állunk a lábunkon, mert a gyerekek természetesen mindentől függetlenül simán felkelnek hajnali 5-6 órakor, csak mi, apával vagyunk már ilyen béna öregek... És mindezt megkoronázva, 25-26-án ide-oda rohangálunk a rokonok között, és mikor hulla fáradtan hazaérünk, már toporog valaki a mi kapunkban is. Szóval, nálunk meghitten és zökkenőmentesen telik a karácsony...
2012. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi hogy leírtad :))
2012. dec. 15. 15:46
 5/5 anonim válasza:
Halászlé, töltött káposzta, meg sertés (sült) szokott lenni általában.
2012. dec. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!