Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Emberek, miért nincs fantáziát...

Emberek, miért nincs fantáziátok? Miért mindig a sablonajándékok?

Figyelt kérdés
Mindenhol látom, hogy bögre, gyertya, naptár, toll, előregyártott szépségápolási csomag... Miért nem lehet egy kicsit személyre szólóbb ajándékot kitalálni? Én személy szerint utálom, ha ilyen ajándékot kapok, mert én mindig kiteszem a lelkemet, hetekig tart, míg eszembe jut egy jó ötlet, órákig keresem sokszor azt a bizonyos ajándékot vagy hozzá az anyagot, napokig tart elkészíteni... Akkor engem miért mindig csak egy 2 perc alatt megvásárolt szarral dobnak meg?
2012. dec. 17. 21:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ott van pl. az osztálykarácsony. Én eddig kaptam gyertyát, fürdősót, plüsst... Hát, mit mondjak, egyiket sem használom. Persze nem mutattam ki a véleményemet, de nem voltam elragadtatva... Meg mindenki mondja, hogy a szándék a lényeg, de mi abban a szándék, hogy valaki leveszi a bolt polcáról az első szimpatikus dolgot, aztán el is van intézve minden...
2012. dec. 17. 21:31
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Én is hetekig keresem. Sohase vennék ilyen nivea csomagokat stb. Viszont szerintem egy bögre, egy gyertya, egy toll lehet nagyon is személyes. Nem a 100 forintosban kaphatóra gondolok, de például gyönyörű tollakat lehet venni egyedieket márkaboltokban, ugyanez a gyertya is vagy a naptár, amelybe saját fényképeket rakatsz és előrendeled.
2012. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Hacsak nem jó a kézügyességed, akkor nem feltétlenül jó ötlet ez az elkészítős dolog. Nem mindenki örül egy általam fabrikált gyertyatartónak, mert valljuk be - bár nem vagyok béna az ilyesmiben - de nem feltétlenül sikerül esztétikusra. Ez csak a családnak jelent sokat, merthogy a csemetéjük, unokájuk, feleségük gyártotta. De egy keresztlány lehet jobban örül egy parfümnek, amit az ő ízlésére gondolva választottam ki. Persze ha valaki nagyon ügyesen tud varrni pl: táskákat akkor annak bizonyára örülnek, de hát 100 emberből egy ilyen jó kézügyességű.
2012. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezt én is rühellem,én mindig utána járok hogy személyes legyen és legyen rá szüksége az adott személynek. De tudod megfigyelem kitől kapok ilyen előregyártott ajándékcsomagokat akkor én is azt adok cserébe.

Tehát pl egyik mostohatesóm mindig ajándékcsomagot vesz,így én is azt adok neki minden évben de azért próbálok abból is személyeset,de ha ő nem töri magát én sem fogom:)

2012. dec. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A különböző illatosítóknak nagy keletje van ünnepekkor. Mindenki használ ilyen-olyan testillatosítót (azon elgondolkodtatok már, hogy egy űrből jött földönkívüli tudósbrigád vajon mit gondolna társadalmunkról ennyi dezodorféle láttán?). Az se baj ha nem a megajándékozott személy által kedvelt illatú, mert eláll bármeddig és tovább lehet passzolni később szülinapra, névnapra.

Bögre jó dolog, az tartós darab, és használható is (kivéve ezek a túldramatizált kinézetű díszszarok, azokba inkább valami növényt kell ültetni, mert gáz elmosogatni, így senki se szereti használni --> eggyel több lom). Gyertya is jó ötlet, szexelni mindenki szeret gyertyafényes kádban. Bár egy alkalommal mikor egy egér alakú gyertyát gyújtottam, a barátnőm rámripakodott, hogy miért gyújtom meg, ha azt ajándékba kaptam? Én meg nem értettem a helyzetet, mert elképzelni nem tudtam, mi a fenét lehetne egy gyertyával csinálni a meggyújtáson kívül.

Tollak, jegyzetfüzetek is jó ajándékok lehetnek - olyasvalakinek, aki nem analfabéta és gyakorta szokott is jegyzetelgetni dolgokat. Aki viszont csak ritkán, annak csak egy újabb lom válik belőle.

A barkácsajándékoknak gyakran én sem örülök. Bár értékelem hogy a készítője olykor napokat elb... mire összehozza, de attól az még egy újabb lom, porfogó lesz a lakásban. Kivéve ha használható valamire, de az meg ritka. Akkor már inkább valami aftersérv, azt legalább pár hónap múlva tovább lehet passzolni.

Ami a legfontosabb: a Karácsony családi ünnep. Tehát haveroknak, barátnőknek nem adunk semmit, elvégre nem családtagok, és csak kellemetlen helyzete hozzuk őket. Anyu-apu-tesó kap valami fogyóeszközt, aminek hasznát is tudja venni, így legalább őszinte lesz a mosolya. Nagymaminak meg elég visszapótolni a bejglibe elsütött lisztet meg cukrot :)

2012. dec. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen az ilyenre hogy ne érezd magad kellemetlenül az a legjobb megoldás ha tudod hogy a nagynéni mindig csak tusfürdő csomagot ad, akkor te is azt vegyél neki.

Én általában ha standard ajándék is, olyat szeretek venni ami hasznos.

pl.: tesóm tavaly pólót kapott, mert tudom hogy abból neki sosem elég, anyukám idén pizsamát kap, mert szintén tudom hogy imádja a jó meleg plüss pizsiket

Nagyanyám meg nagynéném idén nem kap semmit, mert az utóbbi évek tapasztalatai az hogy inkább nem áldozok rájuk. 3 éve megsértődtek hogy kaptak, mert hogy ők nem adtak semmit, azóta meg olyanokat kapok hogy xxl-es melegítő (vagyok 50kg vasággyal együtt) , 70cm-es lepedő a francia ágyamra szóval egyértelműen otthon keresnek vmit vagy ami nekik nem jó, vagy útközbe beszaladnak egy turiba és az első kezükbe akadó dolgot elhozzák.Én meg töröm magam hogy egyedi és jó legyen.Így úgy döntöttem hogy ha ők nem törik magukat én sem fogom.És nincs baj se a melegítővél, sem a lepedővel ha az én méretem, látom hogy tényleg nekem lett szánva.

2012. dec. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Én azért fellebbeznék egy-két dolog ellen: idén a nagymamáknak falinaptárt készítettünk a gyerekekkel, minden hónapnál a gyerekek fényképe van, gyönyörű, mesefigurás keretekben. Egyik évben a húgomnak (akkor járt fősulira) egy szép parker tollat vettünk, amibe belegravíroztattuk a nevét. Készítettünk bögréket is üvegfestéssel, a gyerekek festettek rá különböző mintákat, óriási sikert aratott a nagyiknál. Szóval a sablonos ajándékokat is lehet személyessé tenni. Mondjuk nekem nagyon jó a kézügyességem, és szerencsére a gyerekek is örököltek belőle valamit, így minden évben nagyon szép kézzel készített ajándékokat ajándékozunk. De a sima bögre-toll-gyertya-naptár-illatszer cuccokat én is rühellem. Viszont, ha személyes, egyénre szabott, akkor nagyon tudok örülni neki.
2012. dec. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A Párom anyukája is így van vele, ezért ki is kötötte pár napja, hogy senkinek nem kell egy újabb testápoló meg dezodor. Családdal is beszéltünk az idei ajándékozásról, ugyanúgy a tusfürdős csomagos bigyók volt a téma, mire a húgom kijelentette, hogy ő szeret ilyeneket kapni. Aztán elgondolkoztam, hogy végülis én is. Tusfürdő elfogy, szappan is kell, bár a parfümutánzatokkal bajban vagyok, ha nem tetszik, akkor elfújkodom a budiban. Jöhet a toll, naptár, gyertya meg minden mennyiségben. Bögréből van egy csomó, bár azok fogyóeszközök. Legalábbis nálunk. :)Tehát engem nem zavarnak a sablonos ajándékok. Nem azt jelenti, hogy én is ezt veszek, de azért jól is jöhetnek. Legalább gondolnak rám 2 percig, amíg megveszik. Valaki annyit se mond, hogy boldog karácsonyt...
2012. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én kimondottan szeretem a sablon ajándékokat.

A kozmetikumokkal sor telik és legalább nem kell rá költenem egy darabig,a gyertyákat imádom,a bögréket szintúgy,írni is szoktam. Egyáltalán nem érzem sértőnek az ilyesmit,mert örülök annak,hogy egyáltalán gondolnak rám,ugyanis ajándékozni nem kötelező. Sőt,én még a pénzt sem tartom személytelenek,mert akkor legalább én dönthetem el,mire költöm,minek örülnék.

Szoktam kapni kézzel gyártott,"személyes" ajándékokat is,de azok nem mindig sikerednek olyanra,amilyenre az elkészítője gondolja.Ezek általában az én szememben kacatok,amiknél alig várom,hogy "véletlenül" tönkremenjenek és ki lehessen dobni őket. Persze egy szép munka (pl. mint amiket a meskán árulnak) megint más,de valljuk be (mint azt valaki már előttem írta) olyat kevesen tudnak.

Amúgy nagyon érdekelne,hogy a Ti felfogásotok szerint mi az egyedi,mi az,amin olyan sokat gondolkodtok?

2012. dec. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
A 9-es válaszolónak: én a 7-es vagyok. Nekem a sógorom ajándéka volt idén nagyon fejtörős. Megvan mindenük, ami kell, megveszik, így lehetetlennek tűnt ajándékot találni neki. Aztán több heti fejtörés után eszembe jutott, hogy nagy Lada rajongó, van egy csomó makettje is, de a kedvence, a VFTS nincs meg, mert még hugom sem talált ilyet soha. Ráleltem egy oldalra a neten, ahonnan le tudtam tölteni, kinyomtattam jó minőségű fotópapírra, és órákat sz@rakodtam vele, míg elkészült, de tökéletes lett. Már most tudom, hogy nagyon fog neki örülni. Szerintem ez egyedi, és bizony sok időmbe telt, míg kitaláltam. Vagy a nagyszülőknek szánt falinaptár. Három kisgyerekem van, hetekbe telt, míg több száz fénykép közül kiválogattuk azt a 12db-ot, ami a legjobban sikerült, keretet találtunk és szerkesztettünk hozzá, majd egy programmal megfelelő naptárformát alakítottunk ki. Nagyon sok munkánk van benne, rengeteg szeretettel készült, és a nagyszülők mindig nagyon örülnek a fényképeknek, ez legalább praktikus is. A húgom ajándék asztalterítőjében már 60 munkaórám van, karácsonyi mintás, kézzel hímzem, én magam rajzoltam meg a mintát rá, de még most sincs kész, egy kevés munka még van rajta. A kislányomnak pedig babát varrok, amit egyébként egy óra alatt is össze lehetne dobni, de ez attól különleges, hogy róla mintázom, és bizony baromi nagy munka egy igazán szép babát elkészíteni. A fiaimnak idén nagy ajándékot hoz a Jézuska, számítógépet kapnak. Ezzel ugyan nem dolgoztam, viszont rengeteg bedolgozós munkát elvállaltam miatta, hogy meg tudjam venni, és tudom, hogy ők ennek örülnének a legjobban... Szerintem ezektől lesznek személyesek, egyediek. És bizony, mindezt kitalálni nem 2 perc.
2012. dec. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!