Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Akik nem dolgoznak jelenleg,...

Akik nem dolgoznak jelenleg, de értékes ajándékot kapnak majd karácsonyra, azok mit adnak szeretteinek viszonzásképp?

Figyelt kérdés
Pl . Ha kisgyermek mellett nem tudtok elmenni dolgozni, és csak a havi gyermek utáni járulékot kapjátok. (gyes, családi)

2012. dec. 20. 08:50
 1/3 anonim válasza:

Hát lehet, hogy én vagyok hülyén összerakva, de.....

Amíg megtehettem, az legyen karácsony, születésnap, házassági évforduló, stb., addig a lehetőségeimhez képest a legjobbat adtam mindenkinek, aki számomra fontos. Pl. 50 fős 50. házassági évfordulós bulit intéztem anyósoméknak, anyukámék új hűtőt, gáztűzhelyet kaptak tőlünk, a legjobb barátok is hasonló szinten kaptak ajándékot, akkor is, amikor nekik nem ment olyan jól a talicska.

Most én vagyok úgy, hogy teljesen felhasználtam a folyószámla keretet, el vagyok maradva a csekkekkel, a majdnem új hűtőmet eladtam és vettem egy nagyon picit, az aranyaimat már elbuktam a zálogban. Őszintén lesz@rom, hogy nem tudok adni "értéket", hiszen volt és lesz is fordítva a dolog.

Egy család vagyunk (mondhatom, hogy a barátok is családtagok), és az a lényeg, hogy egymás mellett vagyunk jóban, rosszban.

2012. dec. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyasmit, ami találó, a másiknak szüksége van rá, és lehetőleg értékes.

A mi családunkban a karácsony a legnagyobb ünnep az évben, hónapokkal előre készülünk. Ez azt is jelenti, hogy nagyjából szeptembertől elkezdünk rá félretenni, különösen hogy most nekem minimális a jövedelmem, 4 hónap alatt sokkal többet lehet összespórolni, mintha mindent most akarnék előteremteni. Remélem, hogy örömöt fogok okozni az ajándékokkal, az nekem minden pénzt megér :)

2012. dec. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egy ideje mi a családban már csak a gyerekeknek veszünk ajándékot. Mindenkinek jobb így.


Együtt töltjük az ünnepeket, szeretetben, békességben, kivonva magunkat a fogyasztói társadalom által diktált 'normák' alól.

2012. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!