Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van rajtunk kívül olyan...

Van rajtunk kívül olyan család, ahol nem szoktátok megajándékozni egymást karácsonykor?

Figyelt kérdés

Évek óta mást se látok, csak hogy rohannak az emberek az ajándékok után. Sokkal nagyobb nyűg, mint amekkora öröm. Ma is mozdulni sem lehetett a városban, mert kétségbeesetten küzdenek az emberek, hogy tudjanak venni valamit. Állandó kérdés a "mit vegyek neki?". Kell ez nekünk? Erről szól a karácsony? Jó ez, hogy nagy küzdelem árán elköltesz egy csomó pénzt egy olyan cuccra, amire a másiknak jó eséllyel nincs szüksége? Vagy ha szüksége van rá, akkor nem pont olyan kell neki, stb. stb.


Mi már régen megoldottuk ezt: a szűk családban senki nem kap semmit. Karácsonykor együtt főzőcskézünk, sütit sütünk, eszünk, és jól érezzük magunkat. Semmi szükségünk nincs ajándékokra.

Amikor összejövünk rokon családokkal, akkor is oda-vissza így megy, hogy minden napi cuccokat adunk egymásnak, amit az egész család kap együtt. Ezek általában: alkohol, tüsfurdő, kávé, tea, tehát ami mindenképp elfogy.

És ennek mindenki örül, sokkal kevesebb fáradtság, pénz, munka. Tök jól elvagyunk így is, köszönjük szépen.


2012. dec. 22. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
anyum és én már nem csinálunk ekkora cécót a karácsonyi ajádnékozásból,veszünk olcsóbb,minőségibb kozmetikai szereket,ezek az ajándékok,nincenek nagy ajándékok,de pl bátyám megint nekem pl okostelefont akar venni,ami nekem nem kell,ki sem tudnám használni
2012. dec. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nálunk sincs ajándék,

van egy nagy bödön kaja, azt esszük egy hétig,


igaz, kisgyerek nincsen.


fát díszítünk AMIKOR kedvünk, időnk van, egy nappal előtte, vagy utána,


ami van? nyugalom, békesség, egymásra figyelés


a felturbózott fogyasztási pénzlenyúlásra nem vagyok kiváncsi !

2012. dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek azzal, hogy mára színtiszta üzletté vált az egész: tömegnyomor mindenütt, rohanás, versenyfutás az ajándékokért, minél többet, többet, drágábbat, hadd dicsekedjünk, az áruházakból mindenütt az angolszász karácsonyi dalok harsognak, témájuk a "Sánta Klósz" meg a "Dzsinglibellsz" / mintha magyar dal nem lenne /. Gyerekkoromban hangulatosabb volt az egész, igaz, az a 80-as években volt, és akkor nem volt árudömping, de mégis.

Én kereskedelemben dolgozom, de a december számomra rémálom az egész cirkusz miatt, csak a nagy bevétel jelent pozitívumot.

Mi évek óta csak olyan ajándékot veszünk egymásnak, ami nem drága és hasznos is. Amúgy se számolunk fejenként 10-20 ezer forintokat, mert miből? Finomat sütünk, főzünk, felállítjuk a műfát / évek óta az van, nem veszünk már élőt / és együtt vagyunk, pihenünk. utóbbi években nem, meg volt egy kolléganőm, akiknél abszolút nem vettek soha. És igen, ismerek másokat is, van, aki azt mondja, ugyanolyan nap ez is, mint a többi.

Nagyon sok helyen meg a pénztárca nem engedi.

De igazából valóban nem erről kéne szólnia, mert a szeretet ünnepe: Krisztus születésének napja. Én ugyan nem vagyok vallásos, de igazából erről kéne szólnia, a nagybetűs Szeretetről. És a békéről.

2012. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Nagy dolog is a karácsony. itt egy példa

Régen az ember elment a rokonaihoz, szüleihez nagyszüleihez mondjuk egy karácsonyi ebédre volt sütemény egy kis alkohol finom ételek és arról szólt hogy jól érezzék magukat.

Most: Elmegyünk a rokonhoz szülőkhöz nagyszülőkhöz és vajon milyen drága ajándékot kapok? Milyen drágát vegyek? Nem baj elverünk több 10000ft ot valami hülyeségre amit tutira nem használ ki a megajándékozott. Nem az érték a lényeg. Én egyszer kaptam egy 500 ft os vihargyújtót és örültem neki mint majom a farkának. Más meg siránkozik mert a jézuska nem hozott hiperszuper sokmagos processzorral szerelt ipodot meg mit tudom én mit. És ami szomorú hogy sok ember már annak is örül ha ételre jut és nem kell éhezni. inkább annak kell örülni hogy legyen együtt a család legyen békesség szeretet és jó kedv az ünnepen, és ne legyen senkinek olyan karácsonya mint nekem mert ez lesz az első karácsonyunk apám nélkül aki sajnos már az angyalokkal karácsonyozik odafennt

2012. dec. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!