Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Fel szoktátok díszíteni az...

Kizcar kérdése:

Fel szoktátok díszíteni az ablakokat és a lakást, és ügyelni szoktatok, hogy a karácsonyfa szép legyen?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre évről évre, hogy 90 százalékban még egy nyamvadt díszt sem raknak ki az ablakba. Ismerősömék is csak karácsonyfát állítanak, arra is feldobálják a díszeket, azt majd kinéz ahogy.

Mi mindig ügyelünk, hogy szép legyen a fa és a lakás is. Égők, díszek, girlandok.

Ilyen sokan nem szeretik a szépet?

Pedig ha mindenki csak egy égőt rakna ki az ablakba, nagyon brutálul néznének ki a lakások, pláne a panelok.



2013. dec. 9. 07:53
 1/7 anonim válasza:

Lehet, nekik így tetszik. Lehet, nincs pénzük díszítésre, ez nem feltétlen igényesség kérdése, de ha mégis van rá pénz akkor meg nem ez nekik a fontos.


Én sosem díszítem az ablakokat, mert szerintem az giccses és erőltetett is. Nem attól lesz a karácsony ünnepi, hogy mit és hogyan díszítünk. Számomra az az igazi ékesség, ha 24-25-26-án esik a hó, vagy előtte, és megmarad.

2013. dec. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szoktam díszíteni és a szépségre figyelni, igen.

Nyilván mindenkinek más a szép persze, én a szolidabb, de mégis ünnepi hangulatú dolgokat szeretem.


Amit te írsz, az - ne haragudj - nekem már nem a szép, hanem a giccses kategória lenne valószínűleg, ha látnám...

2013. dec. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen figyelünk rá és ki is van világitva a tersz világitós ablak disz stb. Mi Bp melletti kertvárosi környezetben élünk itt szinte mindne házon van kivilágitás. Olyasmi mint az amerikai filmekben, persze nem olyan sok de mindnehol van valami vagy a kerti fán világitás stb. Nagyon jól néz ki a akörnyék iylenkor:)
2013. dec. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az egész házat díszbe öltöztetjük, úgy tesszük fel az izzósorokat, hogy sötétben a ház sziluettje rajzolódik ki. Nem szeretünk áthajlani giccsparádéba, tehát kizárólag apró fehér izzókat használunk kint, belül pedig minden helyiségben az oda illő színekből dekorálunk.

Persze ettől még nem ítélem el, aki nem díszít, sajnos nagyon sokan vannak, akiknek valamilyen oknál fogva a Karácsony rossz emléket jelent, de az is meglehet, hogy egyszerűen nem érdekli. Nem vagyunk egyformák.

2013. dec. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem.mert ez régen sem volt szokás. Csak újabban lett divat.

Elég az asztalon az adventi koszorú. Feleslegesnek tartom, hogy pénzt költsek erre a díszitgetésre.

A karácsonyfa az, amit szépen díszitünk fel.

Attól nem lesznek szebbek a lakások, ha úgy néznek ki, mint egy karácsonyfa.

2013. dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, minden évben :)

Gyerekkoromban hatalmas élmény volt, amikor december elején apukám feltette a szobám ablakára a színes égőkből álló izzósort, fenyőfa formában. Minden este annak a fényénél aludtam el. Azóta is minden évben felteszem. Meg kis díszek a lakásban, hogy legyen egy kis hangulat. A karácsonyfát is imádom díszíteni, igén is vettem néhány új díszt. Idén még szebb lesz, mint tavaly :)

2013. dec. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kollégám szerint is totál hülyeség díszíteni. Pedig díszítés nélkül akkor semmivel sem különbözik a többi családi összejövetelektől, pláne hó hiányában. No de hát tényleg különbözőek vagyunk. Nekem valahogy hozzá tartozik a karácsonyhoz a díszítés.

Ha nem lenne, olyan volna mint a húsvét piros tojás, nyuszi és pia nélkül:)

2013. dec. 21. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!