Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Milyen könyvet (vagy egyebet)...

Milyen könyvet (vagy egyebet) vegyek a 12 éves öcsémnek karácsonyra?

Figyelt kérdés

Eddig csak kötelezőket olvasott, azokat is csak úgy ahogy (de szeretném, hogy valahogy ráérezzen és élvezze az olvasást). A Pál utcai fiúk tetszett neki a legjobban eddig. Tudtok hasonlókat mondani? Valami olyan kellene, ami érthető (nem túl hosszú sem), és nem dobja a sarokba azzal, hogy nem érti a cselekményt.

Továbbá, milyen társasjátéknak örülne vajon? Monopoly vagy inkább Gazdálkodj okosan?

És talán vennék neki valami nagyfiúsabb dolgokat most már, például spray vagy hajzselé. Vagy ezeket még hagyjam inkább?

Adjatok tanácsot! Köszi. (A félreértések végett: azért nem kérdem meg tőle, mert egy kocka, úgy is játékot kérne/kér, azt viszont kap a család más tagjától)


2013. dec. 13. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

A Harry Potter sok ismerősömmel szerettette meg az olvasást. :)

Hasonló a Narnia is, bár az szerintem inkább kisebbeknek való, de, ha eddig nem nagyon olvasott, akkor az is jó.

Nekem ennyi idős koromban tetszett még az Emlékek őre és a Bradley, az osztály réme is.

Nem tudom, ezek most kötelezőek-e? - Két Lotti, A repülő osztály, Zabhegyező, Bogáncs.

Karácsonyra hangulatos lenne Charles Dickenstől valami. Pl. a Karácsonyi ének. :)

Twist Olivér

A titkos kert

A padlásszoba kis hercegnője...

2013. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gyémántlány ***** válasza:

A Bradley, az osztály rémét én is imádtam! Mondjuk nyolc évesen olvastam.(de utána is többször újra) Nagyon élvezetes még a Stanley, a szerencse fia című regény is, ha rövidebb könyvet keresel.

Én mai napig imádom Ally Condie Crossed, Matched, Reached trilógiáját is, nagyon szerettem!

Ha Fantasy-t szeretnél neki venni, (az nem rossz ötlet, ha az olvasás megszerettetése a cél) akkor Cassandra Clare Csontvárosa nagyon jó választás lehet!

Szerintem nem kell ennyire tartózkodni a zseléktől, meg a spray-től, nem rossz, ha kipróbálja őket, nincs abban semmi rossz.

Sok sikert! :))

2013. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!