Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Csak szerintem bunkó dolog...

Csak szerintem bunkó dolog úgy beállítani Karácsonyra a 4,5 éves keresztlányodhoz, hogy nem viszel még egy db szaloncukrot sem? Én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés
Hugom megölt volna, ha nem lehet a lányom keresztanyja, tegnap jöttek, anyáméknak hoztak ajándékot, de a kislányomnak semmit. Nem azt mondom, hogy költsenek rá ezreket, de egy szelet csokit csak illett volna hozniuk.
2013. dec. 23. 08:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk épp fordítva van, a felnőttek csak valami jelképeset, de a gyerek mindig kap ajándékot. Engem mindig azért csesz le a sógornőm, hogy miért viszek ennyi mindent a gyereknek. Ja és ha nem karácsony van, hanem, csak úgy megyek akkor is viszek egy kis nasit, egy kártyát vagy valami apróságot.
2013. dec. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sógornőm épp ez a kategória, mint Te kedves 1. válaszoló. Nem mondom, hogy ez a "normális", de azért legalább Karácsonyra, meg szülinapra, ha már lejön, akkor hoz legalább egy csokit, vagy valamit. Nem?
2013. dec. 23. 08:30
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezt jól összecsaptam, újrafogalmazom. Tehát: sógornőm is mindent megvesz neki, mindig meglepi valmaivel, ha náluk vagyunk elviszi mindefelé, stb. Nem mondom, hogy fel kell vásárolni a gyerekemnek a fél világot, mert az sem "normális".

De az, hogy lejön a húgom, és egy nyamvadt csokt sem hoz, és szülinapján ugyanezt eljátszotta, azért az gáz. Nem telhetetlen a lányom, meg sem jegyezte, hogy semmit sem kapott tőlük, ez nekem piszkálja a csőrömet. Nem azért nem vesznek semmit, mert nincs rá pénzünk, hanem mert le sem tojják. Ha itt vannak is zavarja őket, hogy körülöttük ugrál, hozzájuk nem is megyünk, mert egyrész nem hívnak, másrészt nem is érzek rá késztetést.

2013. dec. 23. 08:36
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy van a családba, hogy a gyerekek mindig kapnak, a szülők is, akik a 'vendéglátók' a többiek pedig csak valami kisebbet.

Amúgy szerintem ez bunkóság volt a húgodtól.

2013. dec. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tudom, nem fog vigasztalni, de én 18 év alatt egy plüssmacit kaptam keresztapámtól. Akkor még nagyon kicsi voltam. Meg később persze 1-1 sms-t szülinapra, névnapra. Ennyi.
2013. dec. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

KJeresztszüleimtől én sem kaptam szinte semmit. Ha jól emlékszem ők karácsonyra át sem jöttek, meg mi sem mentünk, pedig 2 utcányira laktak. Talán ezért is zavar ennyire, mert tuom, hogy nem jó érzés.

Nem kell, hogy nekem bármit is hozzanak, de ha már kijelentette, hogy ő bizony a keresztanyja lesz, akkor legalább egy db sport szeletet hozzon na.

2013. dec. 23. 08:58
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez az!

Ha már ő a keresztanyja!

Akkor legalább a keresztlányának vigyen valamit, és inkább a felnőttek ajándéka maradjon egy kicsit szolidabb!

Az nem igaz, hogy pár szem szaloncukrot, egy-két narancsot, hasonlót nem tudtak volna összerakni.

Csak hát jó lett volna, ha egyáltalán eszükbe jut a keresztlányuk!

2013. dec. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát erről van szó. Nem kell nagy dolgo, minek? felesleges... De pl egy pár szem narancs, vagy mandarin, vagy valami nem a világ pénze... Azt hiszem nagyon csak más az értékrendünk.
2013. dec. 23. 09:50
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nem az értékrenddel van a gond, hanem azzal, hogy felvállalták a kereszt-szülőséget, és még ilyenkor sem jut az eszükbe, hogy "vállaltak" egy kereszt-gyermeket.
2013. dec. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A legjobb, hogy én azt sem tudom kik a keresztszüleim. :/ Talán az egyik az unokatesóm...de ebben sem vagyok biztos.

17L

2013. dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!