Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Más is érzi, hogy ez a karácso...

Más is érzi, hogy ez a karácsony dolog elfajult és eltorzult ünnep lett utóbbi években?

Figyelt kérdés

Ha bemegy az ember a városba,bevásárlóközpontba akkor azt látja, hogy az emberek türelmetlenül és fejvesztve vásárolnak, mintha világvége lenne. Azt gondolom, hogy a karácsony már nem a szeretet, hanem az ajándékozás és vásárlás ünnepe.

Mi lenne ha a karácsonyt az emberek ajándékozás nélkül töltenék? Ha az ajándék a közösen töltött idő, közös sütés főzés, közös fa díszítés lenne. Lehet, hogy ez maradi felfogás, de k..vára elegem van a sok birka emberből. Van más is aki elgondolkodott már ezen? vagy csak én reagálom túl?



2013. dec. 23. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Én közgazdasági szemmel nézem a dolgokat, szerintem a világgazdaságnak szüksége van arra a pénzinjekcióra, amit a karácsonyi mega-vásárlás csinál, különben újból válság törne ki.
2013. dec. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

-Mi kell a népnek?

-cirkusz és kenyér



mi már évek óta nem ajándékozunk, van egy fa, feldíszítjük, eszünk valami normálisat 8nincs karácsonyi menü.. mondjuk bejgli az van.) azt csá, ennyi volt a karácsony, ha egyedül lennék, nem is ünnepelném... ilyen tájban meg messze elkerülöm az össze bevásárlóközpontot, mert fejetlenség ami ott megy!

2013. dec. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én azok közé a ronda emberek közé tartozom, akik szeretik az ajándékozást.. Adni és kapni is. Sok minden van, amit rengeteg családtagom nem venne meg magának, mert nem költ magára ilyesmi miatt. Nagyon örülök, hogy megvehetem nekik ezeket, akárcsak egy szebb kesztyű vagy sálról van szó és én is szeretem ezt, mert bizony nem vennék magamnak mostanában könyvet például, de nagyon örülök, mikor kapok ajándékba. Igen sok pénz és őrület meg tömeg, de amikor átadod annyira szép.. A fa dízsítés, sütés , főzés is ugynailyen megható és valószínűleg ajándékok nélkül is meglenne ez az ünnepi hangulata a dolognak csak ezekkel, én mégis úgy gondolom, hogy kell ez is..
2013. dec. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!