Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mi lesz a karácsonyi menü! ....

Mi lesz a karácsonyi menü! . Hogy álltok/szüleitek hogy állnak a készülődéssel? Hányan és mikor ünnepeltek? Boldog Karácsonyt Mindenkinek (? )

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk brokkolikrémleves lesz meg hal sült krumplival, elvileg lesz kukoricasaláta, de nem tudom hogy kész van-e már, mézeskalács már van, és a nővérem most csinál kókuszgolyót. A karácsonyfa még nincs feldíszítve:( Anyával, apával, mamával és a nővéremmel fogunk ünnepelni. Boldog karácsonyt mindenkinek!
2013. dec. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Már csak apróbb dolgok vannak hátra. A karácsonyfát feldíszítettük délelőtt, a mézeskalács díszítést most fejeztük be. A lakás ki van takarítva, az ajándékaimat becsomagoltam tegnap. A bejglit is megsütöttük tegnap.

Most fő a húsleves, de ez már holnapra, holnaputánra készül. Tegnap délután megfőtt a töltött káposzta, ma dagadót és sertés diót sütöttünk délelőtt.

Szenteste a vacsora haltörzs lesz, kukoricás rizzsel, tartármártással. A halászlé nem nagyon fogy, így nem azt nem is csinálunk. A hal mellé lesz valami rántott hús is, mert papám nem szereti a halat.


A Szentestét szüleimmel, nővéremmel és papámmal töltöm. Az ünnep további részét még nem tudjuk. Valamikor megyünk majd papámhoz, és anyum nővéréékhez, illetve, ha minden igaz Karácsony után jönnek unokatesómék (apum testvére + a fiai, barátnőkkel).


Áldott, Békés Karácsonyt! :)

2013. dec. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Rántott hal, rántott karaj, halászlé, pulyka, brownie, sajtos rúd, sajtos pogácsa, majonézes krumpli, rizs, ilyesmi...

Már mindjárt készen vagyunk a sütéssel, a fát már tegnap feldíszítettük, üdítők megvannak, minden oké.

Négyen (anya, apa, tesó, én) leszünk, rokonokhoz nem megyünk, és ide se jönnek (hála istennek). Este szoktunk vacsorázni, ajándékozás, filmnézés is lesz.


Boldog Karácsonyt!♥

2013. dec. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
12%
A karácsony egy álszent "ünnep". Nem ilyenkor kell szeretni, hanem az egész évben. Gyerekként akkor szembesültem ezzel az egész álszentséggel, mikor éjféli misére mentünk anyummal és mki azt nézte, hogy ki milyen ruhába jön be. Azóta sok mindent sikerült levetkőznöm az ilyen formai klisékből szerencsére.
2013. dec. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!