Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogy telik Nálatok december 24-e?

Hogy telik Nálatok december 24-e?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül az este, akkor nyilván mindenki karácsonyfát állít meg ajándékoz, de az egész nap. Reggeltől kezdve. Miket csináltok?

2014. nov. 1. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Feldíszítjük a fát, vacsorára elkészítjük a mákos gubát, ennyi.
2014. nov. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Pontosan ez a 625. ilyen kérdés - ezen a héten...
2014. nov. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

A fát reggel feldíszítjük, bár lehet, hogy ez megint rám marad :D. Napközben általában unokatesómék meglátogatnak, úgy is ritkán látjuk őket.

Anya kb. egész délután süt/főz, próbálok neki segíteni. Tavaly eléggé félre lett olvasva a leves receptje :D érdekes egy végeredmény lett...

Na mindegy, este összeülünk és megvacsorázunk. Tudni kell, hogy soha nem eszünk együtt az asztalnál ülve. (anya, apa, bátyám, én)

Vacsi után ráveszem őket egy Catan-ra (társasjáték) ami kb. 1-2 óra. Nekem ez a kedvenc részem, mert ez már szokás nálunk, hogy évente egyszer összeülünk társasozni. Ezalatt jól elvagyunk :D nem vagyunk mi olyan komoly család

A végén elmegyek fürdeni, tesóm meg elvan... de már előre tudom, hogy ezalatt a kis idő alatt kerül a fa alá az ajándék :) Mondjuk tavaly elhitették velem, hogy késni fog az ajándék, mert netről lett rendelve, szóval akkor tényleg meglepődtem :)

Szóval ennyi, nálunk így telik a Karácsony :)

2014. nov. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 L Diablo válasza:
Nálunk már 23-án megy a főzés, sütés 24-én reggel felöltöztetjük a fát után családlátogatás, majd estefelé érünk haza van, aki holtrészeg van, akinek hasmenése van. A 25-én már másnaposan töltjük körülbelül így megy ez nálunk. Én őszintén megmondom gyűlölöm az ünnepeket, alig várom már, hogy vége legyen ezeknek az ostoba ünnepeknek.
2014. nov. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lányok a konyhában sütünk-főzünk,a fiúk kint,havat lapátolnak,faragják a fát.Családi ebéd,utána feldíszítjük a fát.Este beszélgetünk,sütizünk.Másnap rokonlátogatás.
2014. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
anyós 9-kor megérkezik a gyerekekért, elviszi őket magukhoz. Picike ajándék a fa alatt, süti, kicsi ebéd, délutáni alvás. Ha van hó, szánkóznak a nagybácsival, vagy elmennek sétálni. Mi férjemmel addig feldíszítjük a fát a szüleimnél, anyukám és a nagymamám megcsinálják a vacsorát, a beiglit és a pulykát. A gyerekek és az apjuk családja megérkezik 6-7 óra felé, addigra asztal megterítve, minden a helyén. Nálunk a nappalit az étkezőtől tejüveges ablak zárja el, így a gyerekek vacsora alatt nem látják a fát. Vacsora végén - 7.30 felé - az időzítő kapcsoló felgyújtja a fán a világítást, család bevonul, ajándékokat bontogat. Ez eltart kb 9-ig, gyerekeknek gyors fürdés van, és alvás a nagyiéknál. Férjem családja hazaindul kocsival, nagymamám lefekszik aludni. Leszedjük az asztalt, nagyjából rendet csinálunk és alszunk mi is.
2014. nov. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Először L.Diablónak írnám, hogy azért tartja rossznak az ünnepeket, mert ivással telnek el náluk. Az alatta íróéknál mennyivel szebb az ünnep! Így is lehet ünnepelni, csak kulturáltság kell hozzá. Érdekes, hogy a Mennyből az angyalt nem szokás más elénekelni? Én felnőtt vagyok, de a párommal mindig elénekeljük a Mennyből az angyalt, közben le vannak oltva a lámpák és csak a karácsonyfán világítanak a gyertyák, amik igazi gyertyák, fehérek, nem villanyégők. Utána persze elfújjuk, nehogy tűz legyen, majd jön az ajándékosztás. - A karácsony az egyik legszebb ünnep, szükség van lelki feltöltődésekre. A másik két ünnep, amit nagyon szeretek, az a márc. 15-e, és aug. 20-a, Szent István ünnepe.
2014. nov. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Reggel mikor felkelek, apukám általában a VirtualDJ-vel szórakozik és sütit eszik (sokszor a 23-án csinált kókuszgolyóimat:D), utána reggelizek és összerakom a fát (műfenyőnk van). Közvetlenül utána anya adja az utasításaimat:

-takaríts ki.

-mosogass el.

-adj enni a tengerimalacnak.

-vedd le a szekrényből a díszeket.

-Csomagold be az ajándékainkat. (egomán alkat:D)

-Csinálj még kókuszgolyót, apád megette a fél tálcát.

-rakd az akasztókat a szaloncukrokra.

-vegyél ki tányérokat a vitrinből.

És itt kész kifújt. Feladatok elvégzése után géphez ülök, be-be nézek néhány oldalra, online játékra meg stbre. Ez nálam eltart úgy 13:00-tól 15:00-ig. Utána délután háromtól úgy este hatig a konyhában sürgünk-forgunk anyával, sőt van olyan hogy én egyedül csinálok meg egy-egy sütit amíg ő máshol intézkedik, apa még a délutáni szunyáját nyomja. 6-kor mindenki elmegy lefürdeni és ünneplőbe öltözik. kb 7-kor elkezdjük a fát díszíteni. égősor, szaloncukor, csokidísz, üvegdísz, papírdísz, girland, csúcsdísz sorrendben. Behordjuk a gyertyákat, a fa mellett meggyújtjuk őket, de előtte mindenki behordja az ajándékait. Én általában csak behordom az ajándékaimat mikor még nincsenek meggyújtva a gyertyák, és a sötétben ugye nem látják.:D Míg ők is behordják az ajándékokat én megterítek. Utána átadjuk az ajándékokat és örülünk. Mindezek után vacsorázunk gyertyafénynél, utána mindenki pizsibe öltözik, anyáék az ő szobájukban, én az én szobámban tévét nézünk aztán benyomjuk a szunyát és hát nagyjából ennyi:D

2014. nov. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Kedves 8-as, ezt még olvasni is rossz volt,nemhogy átélni!! Hol van itt az ünnep? Meg hogy az utolsó percben csomagoljátok be az ajándékokat?! Én már napokkal előbb megteszem. Nem sok jóban lehetett része a szüleidnek sem. Te ne azt add tovább a gyerekeidnek, hanem próbálj valami melegséget belevinni.
2014. nov. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
5 éve vagyunk együtt, két éve közös az albérlet. Reggel felkelés után el szoktunk menni inni egy kávét, aztán hazajövünk, én készülök az ebédre. Régen én díszítettem a nagymamámnál a fát, sajnos idén már nem kell :( Szóval kicsit változik a rutin. Délelőtt, amíg sül a kaja, feldíszítjük közösen a fát, aztán megebédelünk, utána ajándékozás. Délután, mivel úgyis ketten vagyunk itthon , kicsit hancúrozunk :D Este pedig az ő szüleihez megyünk, mert ők élnek itt helyben. Ott is először vacsi, aztán ajándékozás, iszogatás, éjjel pedig ki szoktunk nézni a helyi bárba egy kicsit, ha nem vagyunk nagyon fáradtak.
2014. nov. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!