Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Házasok, nálatok hogy telik a...

Házasok, nálatok hogy telik a Karácsony? Milyen értékben vesztek egymásnak és a szeretteiteknek ajándékot?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy nálatok ez hogy szokott zajlani,de én már azt veszem észre sokszor,hogy a Karácsony sajnos már nem arról szól,amiről szólnia kellene,hogy együtt a család,mindenki süt valami finomat és örül mindenki hogy együtt töltheti a szeretteivel az ünnepeket.

Nálunk sajnos arról szól (az én szűk családomban),hogy kitalálják a rokonok,hogy ők ilyen meg olyan drága ajándékot szeretnének és szépen leadják nekünk a rendelést. Szerintem nem erről kellene szólnia az ünnepnek,hogy ki milyen több 10 ezer ft-os ajándékot kap.

Csak sajnos az én családom ennyire anyagias,míg a férjem családjában ez teljesen máshogy működik. Náluk maximum 5 ezer Ft értékben vesz mindenki egymásnak ajándékot,mert náluk nem erről szól az ünnep.


Nálatok ez hogy van? Szerintetek mi a normális?


2014. nov. 4. 10:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Házasság, ajándék, ünnep, család, Karácsony, rokonok, pénz, drága
2014. nov. 4. 10:14
 2/16 A kérdező kommentje:
Elnézést, az előzőt nem ide akartam írni. :)
2014. nov. 4. 10:17
 3/16 anonim válasza:
31%
Na, idén is eljött a Karàcsony-làz a GYK-n :-))))
2014. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nálam csak most először jött el, eddig nem tettem fel ezzel kapcsolatos kérdést. :)
2014. nov. 4. 10:26
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Egymásnak veszünk, de rokonoknak nem veszünk ajándékot. Nálunk az a szokás a családban, hogy csak a gyerekek kapnak ajándékot. Nem is olyan nagyon nagy a család, de így is mindig van valakinek valamije (névnap, szülinap, stb.) hogy egész évben csak ajándékozhatnánk.

Szóval nálunk szerencsére nem az ajándékozás a lényeg.

2014. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem ajandekozunk csak a kicsik(10 even alul) kapnak valami aprosagot.

karacsonykor kozos vacsoraval es a baratokkal vegzett onkentes munkaval telik.

Mi minden evben a raszorulokat ajandekozzunk vacsorat keszitunk nekik es kozos programot.Ugyancsak minden evben egy szallitmanyt viszunk a legszegenyebb embereknek.

Sok a munka sok a raszorulo szegeny sajnos.

Errol szol a karacsony hiszen mindenunk megvan A BOLDOG ARCOK ES AZ A TUDAT HOGY SEGITUNK A LEGSZEBB AJANDEK.

2014. nov. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi egy darabig vettunk egymásnak ajándékot, de tavaly megbeszéltük, hogy innentől kezdve egymásnak csak élményt (étterem, utazás) adunk, és megkértünk mindenkit a családból, hogy ne vegyenek nekünk ajándékot innentől kezdve, maximum valami apróságot, és az is legyen ehető. Persze nem értették, így feladtuk a magyarázkodást, és egymással szemben tartottuk csak be. Nagyszüleim mondjuk kifejezetten kérték idén, hogy ne vigyünk semmit, mert az az ajándék, hogy megyünk. Végül kiegyeztünk pár fényképben, meg abban, hogy viszünk desszertet. A férjem oldaláról kevésbé értik, hogy miért nem fontosak a tárgyi ajándékok, így oda majd veszünk valamit, olyan 10e ft értékben.


Még egyébként sosem hallottam olyanrol, ahol a család konkrétan leadja a rendelést, hogy mi kell nekik, és őszintén szólva így nekem se lenne sok kedvem a közös karácsonyozáshoz.

2014. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A gyerekek kapnak nagyobb ajándékot. Mivel a nagyobbik fiamnak márciusban van a születésnapja, így a két ajándékozás között sok idő telik el, év közben apróságokat kap (1-1 matchbox, színező, zsírkréta ilyesmi).

A kicsi januári, úgyhogy nála most bajban vagyok, mert közel a két ünnep.

A férjemet mindig megajándékozom, mert 25.-én született.

Anyósom rendkívül anyagias, neki nem kell semmi, ne költsük a pénzünket, ne verjük magunkat költségbe... Így ő még a házi készítésű ajándéknak sem tud örülni, folyton csak kritizál, hogy minek az...

Ennek ellenére szoktunk ajándékot adni, "bőségkosarat", amibe mindenkinek teszek valami finomságot, amire év közben nem költ. (pl. öcsém nagyon szeret teázni, neki több fajta, különlegesebb teákat teszek bele).

Mi is apróságokat kapunk, tavaly egy puha szőrös papucsot kaptam, mert anyukám tudja, hogy fázós a lábam. Ezer forintos apróság, mégis jobban örültem neki, mint egy tízezer forintos haszontalan dolognak.

2014. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Osztom az eddigi véleményeket,hogy szerintem sincs értelme drága ajándéknak meg igazából a felnőtteknek szerintem sem fontos egymást ajándékozni. Sajnos ez nálunk mindig így volt. Csak a férjemmel azért nem is élünk olyan hűű,de jól,hogy ilyen drága ajándékokat finaszirozzunk,meg ugye év közben is vannak a szülinapok,névnapok, rendkívüli kiadások úgyhogy így nem egyszerű.

Nem gond,ha kell ajándékot venni,mert nekem ez természetes,csak az meg nem ha megszabják hogy mit akarnak mennyiért az már nem tetszik. Mert én sem mondom neki h ezt meg ezt vegyétek,hanem örülünk bárminek amit kapunk.

2014. nov. 4. 10:44
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Mi most vettünk egy felújítandó lakást, és próbálunk spórolni, hogy a lakásba mindenünk meglegyen. Ezért idén karácsonyra csak valami jelképes ajándékot veszünk egymásnak, inkább az együtt töltött időn, az ünnepi vacsorán lesz a hangsúly. 3 éve, mikor az esküvőnket terveztük is hasonló helyzetben voltunk, az esküvőre spóroltunk. Akkor tökéletes volt a karácsonyunk, talán az eddigi legszebb, úgyhogy én biztos vagyok benne, hogy most is szuper lesz.
2014. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!