Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Törökök karácsonykor mit...

Horváth1991 kérdése:

Törökök karácsonykor mit ünepelnek?

Figyelt kérdés
2014. nov. 12. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik keresztény, az ugyanazt, mint mi. Amelyik mohamedán, az semmit. Amúgy sok helyen a turisták kedvéért is csinálnak karácsonyt. Thaiföldnek például köze nincs a kereszténységhez, a sok nyugati turista miatt mégis karácsonyi díszeket tesznek ki az üzletekben decemberben.
2014. nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtobb semmit.
2014. nov. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2014. nov. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem ünnepelünk ilyenkor.

Néhány családban van karácsonyfa, de az nem a karácsony, hanem az újév miatt. De ez is inkább a nyugatmajmoló családoknál van, mert a hidzsri (iszlám szerinti) naptár alapján itt már újév van.


#1 bocsi az offért, de a mohamedán kifejezés nagyon helytelen, és nem szeretik a muszlimok, ha lemohamedánozzák őket. Maradjunk a muszlim (esetleg muzulmán) szónál. :)

2014. nov. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Néhány hónapot laktam Marokkóban, ott is ugye többségben muszlimok élnek. Ott semmi sem történt karácsonykor, még a legnagyobb boltokban is csak egy-két gagyi dekoráció, műfenyő volt, inkább a gyerekeknek szóló ajándékokra mentek rá, de azzal se estek túlzásba. Szerintem hasonló lehet a helyzet Törökországban is.
2014. nov. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Tavaly decemberben voltam a török nemzetközi reptéren és elképesztő fények voltak, karácsonyi dekorációk egy elvileg muszlim országban. Nem értettem de elmagyarázták h ez csak a nemzetközi terminálon volt, és hogy ez az átutazók miatt van de szerintem nem teljesen, mert mégis csak egyre jobban ők is átveszik ezt. Gesztusként. És így gyűrűzik be mindenhova minden kultúrába. Mert domináns. Nagy pénzek vannak benne. EZ a lényege. A plázák , reklámok hirdetik. Muszlim v más vallású országban ez az időszak uborkaszezon. Fel kell turbózni.
2014. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 A karácsonyfa itt az újévfa.

Nincs köze a karácsonyhoz.

2014. nov. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
7-es: Oké legyen újévfa - egyre durvább :D ez az iszlámban hol van? - ez még nagyobb badarság.
2014. nov. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!