Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Vannak nálatok karácsonyi...

Vannak nálatok karácsonyi tradíciók?

Figyelt kérdés
Vannak nálatok olyan szokások, körülmények, amelyek minden évben visszatérnek, vagy minden spontán? Gondolok itt pl a fa díszítésére, az ünnepi menüre, szaloncukrokra...

2014. nov. 22. 23:42
 1/3 anonim válasza:
100%
Nálunk vannak. :) mivel vannak kisebb testvéreim (2,6 és 8 évesek) nálunk a karácsonyi készülődés titokban szokott történni. 24-én Kb. 7-8 óra körül leül vacsorázni az egész család (nagyszülők nélkül,őket mindig külön látogatjuk meg),a menü szinte mindig ugyanaz:rántott sajt,hús és hal rizzsel vagy krumplival és majonézes kukoricasalátával. Utána sütemények és beszélgetés következik a karácsonyról. Majd a nagytesók (bátyám és én) bevezetik a kicsiket a nagyszobába, oda már korábban oda lett készítve az ünnepi ruha amiben várják a Jézuskát :) míg átöltöznek addig a szülők kirakják a fa alá az ajándékokat majd csengetnek erre kifut mind három kicsi hogy csengettek az Angyalok,itt volt a Kisjézus :) következik az ajándékbontás és mindenki boldog :) a fadíszítés úgy szokott lenni hogy apa elviszi a gyerekeket sétálni,anyával pedig feldíszítjük a fát. A szaloncukrok biztonsági okokból (gondolok itt a fa össze vissza huzogatására) a fa alatti kis asztalra vannak kitéve. Nálunk ez a hagyomány,amíg én kicsi voltam is ez volt mindig :)
2014. nov. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a "Mézga Család" esete áll fenn. Sose tudjuk tartani a tradíciókat, mert 4-5 helyre kell mennünk karácsonyozni (Apa-Anya-Nagyszülők-Nagynéni-stb...) mivel mindenki külön él és nem is nagyon szeretnek utazgatni. Ebből következően a menü is mindig más. Amit megőríztünk az az évente történő ajándékosztás. Minden karácsonykor kijelölünk egy embert aki felvesz egy mikulás sapkát és kiosztja az összes ajándékot :) Ez az egy családi hagyomány tudott megmaradni a nagy kavalkádokban
2014. nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából tettem fel a kérdést, mert több kérdés kapcsán elgondolkoztam, hogy nálunk lényegében minden egy meghatározott forgatókönyv szerint zajlik, és kíváncsi voltam, mennyire vagyunk egyedül.

Nálunk családnál pl fa díszítése is ugyanolyan tarka minden évben, nincsenek "színsémák", a menü is szinte pontosan ugyanaz (maximum egy-két plusz sütemény jelenik meg, de el nem tűnik): halászlé, túrós tészta, töltött káposzta. Szaloncukor jelent változást családnál, zselés mellé általában jön valami új, viszont mióta elköltöztem, én ragaszkodom a beváltakhoz...:)

2014. nov. 27. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!