Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van, valami olyan kisebb...

Van, valami olyan kisebb cserepes fenyő amiből lehet karácsonyfa?

Figyelt kérdés

1. lehet: Nem fog kinézni furán díszítve a fajtáját tekintve.

2. nem szeretném kidobni karácsony után, elakarom kerülni, hogy elszáradjon. Ezért kérdezem, hogy van-e valami cserepes kis fajta, ami átvészteli azt, ha teleaggadják.


2014. dec. 17. 07:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért, most ébredtem fel...:D :D
2014. dec. 17. 07:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvileg minden cserepes fenyö évekig él(ne).

A probléma nem a teleaggatás, hanem a túlfütött lakás.

A cserepes fenyöt a lakás lehetö leghüvösebb (de feltétlen világos) részén kell(ene) felállítani (max 10-15 fok) és kellöen öntözni.

Én a lucfenyöt szeretem, de izlés kérdése, kinek mi tetszik.

Az ünnepek után - hacsak éppen akkor nincs nagyon ersö fagy - kiállítom a teaszra, és ott telel át, ha nagy fagyok jönnek, akkor a cserepet több rétegbe becsomagolom, hogy ne hüljön át teljesen.

2014. dec. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A lucfenyő az nem nagy fajta? Hát ünnepek után én az erkélyre laknám ki, mert lakásban lakom. Ott teleltetném, de nyáron is ott lenne. Szerinted bírná?

Köszi a választ! :)

2014. dec. 17. 19:09
 4/6 A kérdező kommentje:
raknám*
2014. dec. 17. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:

A lucfenyö is kicsin kezdi :)


Ha megfelelöen tartod, akkor sok év, mire túl nagyra nö. Nem szabad nagy cserepet adni neki, és csak kevés mütrágyát, akkor jópár évig tudod karácsonyfának használni.

2014. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké. Köszi a segítséget! :D
2014. dec. 17. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!