Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Sajnos egyedül maradtam három...

Sajnos egyedül maradtam három gyermekemmel akik 14,8, és 5 évesek. Hogyan töltsem el velük az év végi ünnepeket úgy, hogy minél kevésbé érezzék Ők is, és én magam is az édesanyjuk hiányát?

Figyelt kérdés
Minden ötletet szívesen fogadok. Fontos körülmény, hogy igen kevés pénzből gazdálkodom, és nem saját lakásban lakunk.
2015. nov. 29. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem mindegy, hogy hogyan maradtál egyedül - elváltál vagy özvegy lettél.
2015. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem mindegy, milyenek a körülmények... mert ha meghalt a feleséged, az egészen más, mintha elhagyott. Az előbbi esetben biztos akartok azért gondolni rá, megemlékezni róla, stb...


Mindenesetre adok egy pár ötletet ennél függetlenül filléres díszítésre és ajándékokra, amivel egy kicsit ünnepivé varázsolhatod a hangulatot. Bár nem írtad, hogy lányok-e vagy fiúk, úgy az ajándékötlet kicsit könnyebb lenne.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



[link]

[link]


Hogy hogyan ne érezzétek magatokat egyedül: süssetek közösen sütit, nézzetek sok-sok karácsonyi filmet, társasjátékozzatok, forrócsokizzatok, menjetek el korizni, hógolyózni, hóembert építeni, otthon párnacsatázzatok, bújócskázzatok, stb....

2015. nov. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg kevés infó. Ha leírnál még pár dolgot, biztos jobb tippeket kapnál - persze érthető, ha nem akarsz mindent kiteregetni. Esetleg egy kb keret és hogy helyileg merre laktok? :)

Ha vannak olyan rokonok, akikkel tartjátok a kapcsolatot, látogassátok meg őket. Ha nem másokkal laktok együtt, akkor át lehet hívni a gyerekek néhány barátját is. Némi süti, ropi, üdítő talán belefér azért a keretbe. :)

Az ünnepek előtt díszítgessétek együtt a lakást. Csináljatok díszeket, jó program. A kicsik szerintem elszórakoznának azzal, hogy popcornból füzért készítsenek. Elmehettek gyűjteni terméseket és azokat is fel lehet használni. Só-liszt gyurmából is lehet mindenfélét. Ezeknek alig van költsége. De a net tele van hasonló ötletekkel, ajánlom a pinterest nevű oldalt.

Menjetek el kirándulni, ha van olyan hely a környéken. Esetleg koripálya vagy más program, ami nem mindennapos. Év végén csomó ingyenes program is szokott lenni, ne üljetek otthon.

Szerintem a 14 évest nyugodtan engedheted külön utakra is néha, őt már azért nehezebb lekötni és abban a korban van, amikor lázad a családi programok ellen. :) Plusz úgy szervezz programokat, hogy mindenkinek teljesüljön valami óhaja, szerintem így könnyebb lesz kompromisszumokat kötni!

Sok sikert! :)

2015. nov. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A legidősebb gyermekem lány, a másik kettő fiú. Az édesanyjuk hogy úgy mondjam, mással képzelte el az életét, tehát elhagyott minket valakiért... Ezért vagyunk négyesben, rokonunk sem nagyon van. A két nagyobb gyerek már fél éve nem is látta az anyukát, aki nem is támogatja őket.
2015. nov. 30. 17:22
 5/5 anonim válasza:
mi az hogy nem támogatja őket? a másik szülő köteles gyerektartást fizetni
2015. dec. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!