Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ki dolgozik az unnepek alatt?...

Ki dolgozik az unnepek alatt? Hogy oldjatok meg a rokonlatogatast es a karacsonyi keszulodest?

Figyelt kérdés

Ebben az evben malacom van mindket unnepet ,,eltolthetem,, kotelezoen a munkahelyen.

szent esete ejszakas vagyok szilveszterkor delutanos olvasd 23;45ig dolgozom.

Oszinten nem tudom hogyan unnepeljunk.

Van egy csomo gyerek kicsik es nagyok.



2015. dec. 23. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Én dolgozom. Gyerek nincs, a rokonokkal nemigen van kapcsolat, akivel van, az telefonon lesz.


Ha szentestén dolgozol, akkor mindent tegyetek át másnapra. Mivel egy kisgyerek nehezen fogja fel, hogy hozzájuk miért nem akkor jön a Jézuska/Télapó stb, és miért nincs ajándék a fa alatt, ezért érdemes olyan bontásban csinálni, hogy a nejeddel vagy a pároddal megbeszéled a dolgokat (rokon is besegíthet): feldísztíti a fát a gyerekekkel, este esznek valamit, nem fontos, hogy ünnepi legyen, ami fontos, az 25-én reggelre az ajándék a fa alatt, ha csak egy hatszínű színes ceruzára is telik, az sem baj. Csak valami ajándék legyen.


25-én a szűk családdal lehet ünnepelni, rendes ünnepi kaja, meg minden, de már a rokonokat is be lehet szervezni. Kicsit logisztikázni kell, de meg lehet oldani. (Nekem anyám rengeteget dolgozott december 24-25-én is, szilveszterkor is). Távolabbi rokon 26-án jöhet.


A szilveszter az, ami a húzós, mert majdnem éjfélig dolgozol, ha jól látom. Kocsija van valakinek, aki hazavigyen? Ha nincs, akkor taxi, ha meg tudod fizetni, és ez komoly, mert akkorra már nagyon sok városban megy a házi tüzijáték, nehogy megsérülj valami vacak miatt.


Ps: Csókoltatom azt a tetű magyar munkáltatót, aki kisgyerekest képes karácsonykor munkába állítani.


Boldog ünnepeket és új évet neked! :)

2015. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerencsere a fa mar dec 6 ota all.

Ahol elunk nem ismerik a szentestet igy nem is unnepli senki.

A munkaltatom nem erdekli kinek van gyereke hiszen 80 dolgozunk es mindenkinek van (par kivetellel).

Reggel 08:30 erek haza szerencsere sajat kocsival jovok megyek mar semmi nem jar mire vegzek se villamos se metro se busz ezert jarok autoval.

en vagyok a feleseg.

Bejglit nem szeretik zserbot sem egyszeru kalacsot keszitenek ejszakas utan.

sajnos muszaj aludnom mert egesz ennyel toljuk a munkat kaveszunet van max. Igy muszak utan annyira farad vagyok orulok ha hazaerek epsegben(15 perc kocsival).

A gyerekzsivaly nem zavar evek ota siman alszok rajta sot furas faragas sem zavar semmilyen zaj.

A rokonok ismerosok nem ertik miert alszom hiszen mar delutan van???ez a legidegesitobb

2015. dec. 23. 19:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Eddig minden évben dolgoztam, idén először nem.

Rokonlátogatás, ünneplés a 2 ünnep közötti hétvégén lett megoldva.

2015. dec. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Rokonlátogatás nálunk nincs,a rokonok az ország tulsó felén,öcsémék jönnek 25-én.Kitakarítani még nem tudtam,csak a bejgli van megsütve,a többi kajára nem tudom mikor lesz idő mert holnap is dolgozom.Ma előre bepaníroztam egy kis sertés combot hogy legalább valami ebédféle legyen ha hazaérek.
2015. dec. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!