Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért olyan fontos, hogy épp...

Miért olyan fontos, hogy épp december 24-26-ig legyen együtt a család tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
Decemberben megáll az élet, senki nem akar csinálni semmit, mert jön a karácsony. Nálunk a gyárban nagy felháborodás volt, amiért 22-én, meg két ünnep között is van termelés. De miért? Januárban, februárban nem ugyanolyan a családra szánni egy hosszúhétvégét, és együtt lenni? Miért kell ezt ilyen erőltetve dátumhoz kötni?
2015. dec. 30. 16:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
Már kb. két ezer éve az a család ünnepe
2015. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Azért, mert a karácsonynak hangulata van, és azt szeretné az ember átélni, ünnepelni.

Ha te ezt nem érzed, akkor csak sajnálni tudlak, elég sivár életed lehet...

2015. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
42%
Én sem értem de én azért mert nekem nincs jó családom idén karácsonyfa, ajándék, ünnepi ebéd se volt olyan volt mint egy átlagos nap. :(
2015. dec. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A két ünnep között és 22-én is munkanap van, teljesen érthető, ha ezeken a napokon dolgozni kell. Azért az nem elvárható, hogy 2 hétre leálljon minden az országban a karácsony miatt. (Bezzeg a kereskedelmi dolgozóktól meg gondolom elvárnák, hogy legyen nyitva minden az ünnepek alatt is...)
2015. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

Fogyasztói társadalomban élünk. Tehát, ezt nagyon nyomni kell:) Költsed a pénzt. Nincs, akkor vegyél hitelre:)

Én, mindenféle kötelező jellegű ünneplést utálok:)

2015. dec. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%

"Már kb. két ezer éve az a család ünnepe"


Ennek azért olvass utána, nem így van :)


Kérdező: simán szokás, tradíció. Van, aki tartja, van, aki nem (most eltekintve a más vallásúaktól, akik eleve nem tartják).

2015. dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én hiába veszek ki január, vagy február közepén néhány nap szabit, ha a család többi tagja Karácsony környékén volt szabadságon. Nekünk egyébként is fontos ünnep.
2015. dec. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a legtöbb családban (nálunk is) ez az az idöszak, amikor MINDENKI összejön. Nálunk konkrétan 4 felnött gyerek él az ország különbözö részeiben és gyakorlatilag csak karácsonykor találkozik mindegyik a többivel - mert nem túl sokszor megoldható, hogy mindenki egyszerre kapjon szabadságot. A karácsony meg eleve több nap, ezért jobban megszervezhetö az összejövetel.
2015. dec. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy olyan család szeretne együtt lenni, akik szeretik egymást, vagy olyanok, akik csak azért vannak együtt, mert áll egy feldíszített fa a nappaliban.
2015. dec. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Senki sem mondta, hogy CSAK ilyenkor legyen együtt a család. De sokaknak nincs máskor esélyük ennyi időt kivenniük ennyi szabadnapot. Ez az ünnep rég óta él, már a kereszténység előtti időkből is ismert. A legtöbb kultúrában szabadnapot kapnak erre az alkalomra az emberek. Nincs csábítás, hogy a jó időben mindenki külön töltse a szabadidejét, hanem sok idejük van együtt.


Persze, ha te család ellenes vagy, nyugodtan maradhatsz egyedül, mint a Telekom.

Ha meg család centrikus vagy, nyugodtan összehozhatod máskor is a családodat.

Ha nagycsaládos vagy, és van két tucat unokatestvéred, akkor bizonyára mindenkivel tartod folyamatosan a kapcsolatot évközben is és nem kell időt egyeztetnetek. Másnak addig ott van a karácsony, amikor sok mindenkinek van szabadideje és találkozhatnak.



Mindezek mellett sokan használják az úgy nevezett "nyaralás" lehetőségét. Amiről talán hallottál.



Semmi sem KÖTELEZŐ :) ha felnőtt vagy, akkor ezt tudhatod. (kivéve, ha telekomos vagy)

2015. dec. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!