Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nagyon gáz, ha 18 évesen nem...

Nagyon gáz, ha 18 évesen nem veszek a szüleimnek karácsonyi ajándékot?

Figyelt kérdés

Tudom, még messze a karácsony, de valahogy ma szóba került és erről jutott eszembe.

A szüleim rengeteget dolgoznak, általában este van 1-2 óra szabadidejük, de ekkor tv-t néznek, alszanak. A kapcsolatunk átlagos, szoktunk nyilván beszélgetni, nevetni, de sosem mentünk/megyünk közös programra, pl színház, mozi, étterem, mondhatni csak egymás mellett élünk.

Nincs hobbijuk, nem sportolnak, nem néznek filmeket, nem olvasnak, a főzés nyűg, anyukám sütni szeret, de bevált recepteket, vagy internetről keres, amit megkíván. Apukámnak aztán tényleg semmi kedvence, édességet nem szereti, italt nem szereti, filmeket soha nem nézett, a tv előtt elalszik, nem sportol, nem olvas, tényleg semmi..

Eddig általában kézzel készítettünk a testvéremmel valamit, mivel amikor vettünk (pl ékszeresdobozt, amire szüksége volt, vagy amilyen parfümöt szerettek volna), akkor húzták a szájukat, zavarban voltak, nem mutatták ki, hogy tetszett volna.

Az évek során az ünnepekre minden lehetőséget kilőttünk, volt fotó, naptár, képkeret, gyertya, édesség, dísztárgyak.

Mivel semmi ötlet nem maradt, nem is tudnék felsorolni semmit, aminek örülnének, ezért komolyan elgondolkodtam azon, hogy idén hagyni kéne ezt az egész ajándékozást.

Ti mit gondoltok erről? Feleslegesen elkölteni pár ezer forintot a semmire? Vagy ilyen embereknek, akiknek semmi szabadidős tevékenységük nincs ki lehet még találni valamit?

(A kérdés pedig azért, mert ha nem kapnak semmit, akkor ismerem őket, főleg anyukámat, hogy nagyon rosszul esne neki, de így, hogy az égvilágon semmit nem szeretnének, csak nekünk okoz fejtörést..)



2016. okt. 17. 17:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Utalvány esetleg? Vagy ha nem tárgyat kapnának hanem befizetnétek anyukádat mondjuk kozmetikushoz, fodrászhoz?
2016. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

És ugye a karácsony lényege, hogy nektek kényelmes legyen, és ne kelljen agyalni az ajándékon....


Igen, gáz lenne, ha nem kapnak semmit, főleg úgy, ahogy elnézem, másból sem áll az életük, mint a munka és a háztartás, amit részben értetek is tesznek. Talán egy évben egyszer ennyit megérdemelnének.


Mondjuk ha ennyire nincs életük, akkor vehetnél nekik valami élményajándékot, pl. anyukádat elvihetnéd színházba, ha őt érdekli, de apád nem szereti.

Az öreg meg kaphatna egy masszázst pl. amikor csak feküdni kell és pihenni.

Nem hiszem, hogy a naptárral és a gyertyával kilőttetek minden lehetőséget. Gondolom, ezeknek te se örülnél karácsonykor, nem értem miért várod, hogy a szüleid majd tapsikolnak.

2016. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Valami kozmetikai termék? Azt csak használnak.
2016. okt. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

utalvány tényleg nem rossz, azt arra költi, amire szeretné. mégsem pénz, hanem azért érezni, hogy mentél és agyaltál az ajándék miatt.

vagy ott az aliexpless.com. ott is vannak ötletes, olcsó cuccok. hátha megszáll az ihlet

2016. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én vennék nekik egy 3 napos wellnesst valahová, a húgommal közösen, olyan időpontra, hogy legyen lehetőségük rákészülni.

Igen, olvastam, hogy otthon punnyadnak, de hátha ez adna egy lökést, hogy kimozduljanak és talán még élveznék is.

Biztos elképednek, lehet, hogy nem is örülnek majd neki, (hiszen semminek nem örülnek) de gondolom csak elmennének és kizárt, hogy nem esne nekik jól.


.... de az is lehet, hogy kitagadnak benneteket! :D :D :D

(Figyu, legfeljebb visszaváltjátok!)

2016. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbeszélitek, hogy senki nem vesz senkinek az egy dolog, de ha te magad kitalálod, hogy nem fogsz erre időt és pénzt pocsékolni, az gáz.
2016. okt. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A 2 normális választ köszönöm, 2. válaszoló, te pedig finomíthatnál a stílusodon. A karácsony az együttlétről szól, és, hogy mindenki jól érezze magát, de ebbe most nem megyek bele, a lényeg, hogy ha hetekkel előtte azon stresszelünk, hogy jaj mit vegyünk, ami talán hasznos is, nem lesz meg a készülődés varázsa.

Azért ilyenekben gondolkodtunk, mivel apukánk üzletember, neki a kis határidőnapló hasznos, anya pedig a mécseseket szereti, ezért ezt szívesen is használja, de nyilván minden évben nem vehetünk ilyet.

Viszont a kozmetikai termékek jó ötletek, persze nem a tusfürdőcsomag, hanem valami különlegesebb, ez tetszik, köszönöm.:)

2016. okt. 17. 18:11
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a többieknek is, persze, ez nem egyoldalú lenne, így, hogy már én is 'felnőttem', nekik is nehezebb pl nekem kitalálni valamit, egy 50. rossz méretű pulcsinak pedig tényleg semmi értelme.

Az jutott még eszembe a wellnes kapcsán, hogy ha nem is nekik kettőjüknek, de valami családi programot ki lehetne találni, az biztos mindenkinek tetszene, ünnepekkor úgyis mindenki itthon van, így ez beválhat.:)

2016. okt. 17. 18:12
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó ötlet, két ünnep között mi is megyünk családostól élményfürdőbe, ott lesz masszázs, étterem, szauna, manikűrös, arckezelés, csúszdapark...tehát fiúk-lányok-gyerekek mindenki talál kedvére való programot.
2016. okt. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Valamit csak ki lehet találni. Ajándék nélkül ne múljon el a karácsony. Valami apróság csak azért, hogy kifejezd: Fontosak neked. pl. egy sütiskönyv anyudnak, apukádnak meg egy bögre a kedvenc focicsapatának emblémájával.
2016. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!