Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nálatok milyen az adventi...

Nálatok milyen az adventi készülödés?

Figyelt kérdés
Szoktatok adventi koszorút venni, vagy készíteni? Ha vannak gyerekek, kapnak Adventi naptárat? Megemlékeztek Jézus születéséről? Ki hozza nálatok az ajándékot? Mikor díszítetek? Hogyan hozzátok meg a karácsonyi hangulatot?

2016. nov. 26. 09:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly készítettünk koszorút, az megvan még, és teljesen jó.

Fel szoktam díszíteni a házat, sütünk süteményeket a barátnőmmel, Mikulás bulit tartunk.

Van saját készítésű adventi naptár. Na meg ugye a készülődés 24-ére (fa, ajándékok, csomagolás...)

Imádom! :)

2016. nov. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én imadom ezt az időszakot. Advent első vasárnapjára teljesen kitakarítjuk a házat. Vasárnap feldíszítjük égőkkel, gyertyákkal, mindenféle dísszel. Karácsonyi mintás párnát is húzok, karácsonyi illatú olajat párologtatok. Elsején mindenki kap Adventi naptárat. 6-án jön a Mikulás, azután már vásárolunk karácsonyra, mézeskalácsot sütünk, korizni járunk, moziba, karácsonyi filmeket nézünk, este kandalló mellett kakaózunk. Később elmegyünk kiválasztani a karácsonyfát. 21-22 körül új párnát húzok (2 karácsonyi szett van mindig) 23-án készülnek a sütemények, a bejgli és a tojáslikőr. A sütés után megint takarítás (de az már csak a szokásos heti takarítás -porszívó, felmosás, portörlés). 24-én reggel együtt megreggelizünk pizsiben, majd feldíszítjük a fát. Én és a férjem elkészítjük a vacsit, addig karácsonyi filmek mennek. Aztán szépem mindenki megfürdik, szép ruhába öltözik, megterítünk. Karácsonyi zenék mennek a vacsora alatt, majd kinegyünk az udvarra csillagszórózni. Addig a Jézuska meghozza az ajándékokat és csenget. Ajándékbontás, evés-ivás, játék, boldogság. Imádom :)
2016. nov. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, kicsit hosszú lett, s az lemaradt, a koszorút virágüzletben csináltatom kb 2 évente.
2016. nov. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Mikor még általános iskolás voltam akkor a suliban készítettünk koszorút,de azóta venni szoktunk.:)

Kisgyerekek nincsenek.

Nem emlékezünk meg Jézus születéséről,mert nem vagyunk hívők...tudom,de hisz a karácsony is erről szól,meg akkor a koszorú minek,de az valahogy szokás lett nálunk az idő során...

Senki nem "hozza",tudjuk hogy mit kitől kaptunk,de egyébként családon belül nem is mindig ajándékozunk,van hogy nem érezzük szükségét.

A házat mikor díszítjük vagy a fát? Kb két ilyen díszünk van,de azt néha már ilyenkor felrakjuk pl most is.

A karácsonyfát 1 max 2 nappal karácsony előtt.

A hangulatot nem igazán szoktuk meghozni mert általában megjön magától,de én sok karácsonyi zenét szoktam hallgatni illetve szoktunk ilyen almás,vaníliás,fahéjas gyertyát venni,szerintem jól illik a karácsony hangulathoz.:)

2016. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Anyu vesz gyertyát a mécsestartóba, néha meggyújtjuk, aztán ennyi. xD
2016. nov. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
60%
semmilyen, olyan mint a többi nap, nem csinálunk semmit
2016. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6, szomorúan olvasom. Pedig annyira jó és szeretetteli időszak ( legalábbis nálunk), szeretem minden percét.


Mi ma délután csináljuk meg az adventi koszorút, van egy koszorúalap, azt szoktuk minden évben körberakni fenyőágakkal, általában termésekkel díszítjük, pl. csipkebogyó. Holnap ebédnél már meg is gyújtjuk az első gyertyát. Nekem a karácsonyi hangulatot már az is meghozza, ha ropog a tűz a kályhában, meg a gyertyafény és a narancsillat. Meg az almás-fahéjas, narancsos tea, és az illatgyertyák. Nálunk a Jézuska hozza az ajándékot, és meg is emlékezünk Jézus születéséről, mert hívők vagyunk. Díszíteni csak 24.-én szoktunk, persze apróbb díszeket már ilyenkor kiteszünk, de a fényfűzérek és a karácsonyfa csak 24.-én kerül ki, azért, hogy akkor érkezhessen meg a varázslat és a csillogás.

2016. nov. 26. 13:30
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazból nálunk nincs készülődés, de gyerek sincs a családban, úgyhogy ez szerintem így érthető. Én vettem egy-két kisebb díszt magamnak, azt kiraktam a saját szobámban, mert tetszett. A lakás több részében nincs díszítés, nem is lesz.


Adventi naptárnak meg vettem egy doboz teát, amit direkt így árulnak, hogy 24 különböző ízű teafilter van benne beszámozva. Majd minden nap megiszok belőle egyet. :)

2016. nov. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8, ez a teás ötlet nagyon tetszik, imádok teázni. Meg tudod mondani, hogy ez melyik márka, mert én is vennék ilyet.
2016. nov. 26. 20:22
 10/14 anonim ***** válasza:
semmilyen nalunk is. ha epp van kedvem, akkor diszitgetem a lakast. gyertyat nem gyujtunk, nem vagyunk vallasosak. rajtam kivul mindenki sz a rik a takaritasra, fozesre, igy en is. kizarolag ferjemmel unnepelunk.
2016. nov. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!