Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogyan lehet a karácsony...

Hogyan lehet a karácsony stresszmentesé, vagy legalábbis kevésbé rohanóssá tenni?

Figyelt kérdés
Nektek milyen praktikák váltak be?
2016. dec. 6. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincsenek barátaim, a családom pedig messze lakik, úgyhogy nem nagyon ünneplek. Amúgy is heti 6 vagy 7 napot dolgozni szoktam, időm se lenne a karácsonyon stresszelni.
2016. dec. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De mitől lesz stresszes? Nálunk nincs stressz, rohanás.

Már megvettem az ajándékokat novemberben, becsomagolva várnak a szekrény alján :) Esetleg még egy-két apróságot veszek, ha véletlenül meglátok valamit.

A héten megveszem az élelmiszereket, amit lehet előre, pl. sütéshez. De italokat, szaloncukrot már megvettem.

Mást nem kell intézni.

Karácsonyfát majd elmegyünk közösen keresni pár nappal az ünnepek előtt.

Otthon pihenünk, nem szoktunk veszekedni. Nem tudom, hogy mások mit stresszelnek mindig.

2016. dec. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is a jó elökészületek a lényeg.


Èn is elöre mindent megveszek, bevásárolunk, és ennyi.


A szentestére marad a fadiszítés, és egy nagyon egyszerü vacsora, hogy az istentiszteletre a gyerekekkel eltudjunk menni. Másnapra lesz nagy ebéd, de arra is elökészülök már egy nappal elöbb...

Ennyi, és csak pihi és élvezzük az ünnepket.


Engem nem érdekel ha a kacs oda ég, vagy a fa eldöl, nem ez számít.

2016. dec. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Annak stresszes és rohanós, aki decemberben meglepődik azon, hogy közeledik a karácsony. agy aki olyan dolgokat tesz, amiket teljesen fölösleges.


Ajándékokat meg kell venni még novemberben vagy házhoz szállíttatni decemberben.


Plázákat, hipermarketeket nagy ívben kerülni.


Az alapanyagot is házhoz szállíttatni, vagy beszerezni jó előre. Meg is lehet főzni, és lefagyasztani.



Nem kell százfélét főzni, csak pár finomságot. A sütemények elkészíthetők javarészt előre, vagy csak olyat választani, amit el lehet: beigli, gerbeaud, mézeskalács.


Csak olyanokat látogatni, akikhez örömmel megy az ember. Leszállni a telóról, tévéről, netről, és a családdal élvezni az adventet, az ünnepet.

2016. dec. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: valóban így lenne jó, de én egyetemista vagyok így a vizsgaidőszak jól keresztbe húzza az ünnepeket és dolgozom is a suli mellett :( Köszönöm a tanácsokat
2016. dec. 10. 13:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi sem stresszelünk, de mi családban megosztjuk a tennivalókat. Ételek terén mindenki elkészít valamit a közösen kiötölt menüből, így a hozzávalókat is csak az adott ételhez kell megvennem.
2016. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!