Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Csak én tartom felesleges...

Csak én tartom felesleges tehernek a karácsonyt? és jobb lenne nélküle?

Figyelt kérdés

Már az egész csak arról szól, hogy az embereket lehúzzák és idegeskednek. Ajándékok aminek a nagy része felesleges és sosem lesz felhasználva, fa, rengeteg kaja, aminek a nagy részét meg se tudják enni, megy a kukába... 23-24 már mindenki idegbeteg, hogy minden rendben legyen.

Felesleges pénzkidobásnak és idegeskedésnek tartom az egészet.

Emberek nagy része már nem vallásos, aki az azt megértem, hogy ünnepli, de a többieknek, már csak értelmetlen pénzkidobás.



2016. dec. 27. 23:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Kezdem a kozhellyel. Az unnepekbol tudjuk, hogy nem allt meg az ido.

Senki sem kotelez az ajandekozasra, sem az idegeskedesre. Nem muszaly vallasosnak lenni, mivel szerencsere adtak neki egy kevesbe vallasos szinezetet. Talan hallottad mar, hogy a szeretet unnepe. Mi mar izgatottak voltunk novemberben is. Nagyon vartuk a karacsonyt, es nagyon jo volt. a parommal egyutt foztunk, borozgattunk, vendegunk jott, egyutt megvacsoraztunk, beszelgettunk, karacsony masnapjan meg kettesben pihentunk vegig az agyban. Nem beszeltunk senkivel. Mivel sok kajat csinaltunk elozo nap, ezert csak neha kimentunk kajaert, es nem kellett semmit dolgozni. Szoval nem volt idegeskedes, se penzkidobas, es meg templomba sem mentunk vallasi megfontolasbol. Szerintem te csinalsz valamit rosszul.

2016. dec. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Ne tartsd meg!

Ha netán kapsz ajándékot, utasítsd vissza azzal a szöveggel, hogy ne pazarolja pénzét!

Mondd el mindenkinek, te nem szeretsz senkit, ezért neked nincs karácsony és ugyanezt várod el mindenkitől!

2016. dec. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Igen, csak te gondolod így.

Senki nem kötelez, hogy karácsonyozz.

2016. dec. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem mindenki ilyen frusztrált és besavanyodott ember mint te.


Ne tartsd meg ha nem akarod, nem kötelező.

2016. dec. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Ugyan igy gondolom ahogy te ! Nekem nincs olyan ismerosom aki vallasos es meg is mindenki tartja, a boltban az emberek sokkal idegesebbek mint altalaba. Siman attoljak a kosarat a labadon, neked mennek, kiabalnak a ferjukkel akkor gyerekkel, es mindig azt latom hogy a karacsony nem is boldogsagot okoz hanem egy nagy stressz. Ismerosoknel is csak azt hallom a veszekedes megy mindig karacsony elott
2016. dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Ne aggódj néhány év múlva már úgyse lesz karácsony, mert európa el iszlamizálódik. Sérti a muszlimok érzékenységét.


Neked miről szól a karácsony? A magyar családok többségénél már csak a villantásról. Jön a rokonság és villantani kell, idén kinek van nagyobb tv-je provident hitelből. Képmutató családok döglenek éhen januárba.

2016. dec. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Én szeretem. Nem idegeskedünk, hanem pihenünk. És nem az ajándékozásról szól csak. Enni máskor is szoktunk finomat. Sütni is szoktunk. Sose értettem, hogy mit lehet ezen idegeskedni.
2016. dec. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi megettünk mindent. Nem veszekedtünk. Nem vettünk felesleges kacatokat. Tök jól elvoltunk.

Nem a Karácsony hibája, hogy sokan idegbetegek és mindent tökéletesnek akarnak ilyenkor. Persze, hogy így teher lesz belőle.

2016. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Nem csak te. Sok ilyen idióta van még, megnyugodhatsz.
2016. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne tartsd meg, ha nem akarod, de az ünnepek segítenek kizökkenteni a rohanó hétköznapokból. Kezdve a farsanggal, ami iskolás korban óriási móka, egyébként süthetsz fánkot, tarthatsz maszkabált, ha vannak gyerekeid, elmehetsz megnézni a műsorukat. A farsang után jön a március 15-e, amikor megeméketünk a hősi halottakról. Kezdetét veszi a tavasz. Ezt a hosszú hétvégét is töltheted wellnessel v elmehetsz Pestre v megnézheted az ünnepi műsort az iskolában. Április 17 idén húsvét, mikor a család együtt emlékezik meg Jézus feltámadásáról. Keresztény ünnep, mehetsz templomba, wellnessezni vagy a családdal lehetsz. Augusztus 20-án kirándulhatsz, ehetsz az új kenyérből stb. Október 23 szintén a pihenésé, az emlékezésé, majd a halottak napja, mikor csendesen kivonultok a temetőbe virágot vinni,emlékezni. Elkezdődik a karácsonyra való készülődés, jön az advent. Ha észreveszed, az emberek összegyűlnek, egy pillanatra az ellenségből is barát lesz. Én nagyon élveztem a karácsonyt, bár mindig kijut jóból és rosszból egyaránt bőven. 23án anyáékkal sütöttem, hazafelé menet kiderült, hogy otthagytam a kulcsom így vissza kellett menni. Utána 24én mentünk beteg apósomhoz, párom hagyta itthon a tárcáját. :D Majd mentünk sógoromékhoz.ahol játszottunk, beszélgettünk, ettünk, templomba mentünk, filmet néztünk és a hó is esett. 25e anyáék, 26a pihi, 27én mentünk megmenteni anyáékat mert lerobbantak egy másik városban. Szilveszterkor nekem szülinapom van, így az mindig különleges.Az ünnepek összehozzák az embereket, kicsit feltöltődjenek, lassítsanak. Az, hogy ki, hogy éli meg, egyéni szoc problem..ha te nem szereted a sütögetést, az evés-ivást, azt, hogy végee együtt a család, hát no! A te kedvedért nem fogják eltörölni. Ajánlom a Város karácsony nélkül filmet.
2016. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!