Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Most akkor mikor lesz advent...

Most akkor mikor lesz advent első vasárnapja? És a boltokban?

Figyelt kérdés

Elvileg a mostani hétvége november 26 lenne a boltokban az első advent vasárnap és december 24 már nem lenne advent vasárnap de a keresztény vallás szerint 24e karácsonyt megelőző este így az lenne a negyedik advent vasárnap tehát az első a december 3ai lenne. A fogyasztói társadalom ezek szerint el fog térni a vallás által számított adventi időszaktól? A legtöbb bevásárló központ már karácsonyi díszben csillog ha jól láttam.


Másik része a dolgoknak idén elég erősen ki fogom venni a részem a készülődésből reggelente tehát nyitás után kevéssel is sokan vannak / lesznek majd a boltokban? Már most rosszul vagyok és várom január elsejét reggel hat órát.



2017. nov. 22. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mi az, hogy a boltokban? Mindenhol egységesen dec. 3-án lesz Advent első vasárnapja. Nem is értem ezt a kérdést. Arra gondolsz, hogy a boltok fel vannak dîszítve? Annak semmi köze az Adventhez. Van, ahol már 2 hete karácsonyi díszben van minden.
2017. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mit nem értesz ? A negyedik vasárnap olyan a boltnak mintha nem is lenne ergo 3 hét marad vásárlásra és ezt a boltok nyilván kompenzálják tehát arany vasárnap vagy minek hívják a boltokban egy héttel korábban lesz
2017. nov. 22. 20:46
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
😄😄😄
2017. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Ó, Jézus gyere le...


Szóval, ugyanúgy dec. 3 advent első vasárnapja mindenhol, a negyedik meg 24.-e. Hogy kereskedem mit csinál, az engem nem érdekel. De a boltokban már kb. október óta karácsony van, szóval mindegy...


Annyira szomorú, hogy ezzé silányult ez a szép ünnep. :(

2017. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Idén advent negyedik vasárnapja december 24.

A boltok zagyválják a bronz/ezüst/aranyvasárnapot. Ezért van az egy hét elcsúszás.

2017. nov. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Mindig nyitva vannak az üzletek, áruházak december 24-én is, úgyhogy nem értem miért ne lehetne a kereskedelemben is az az utolsó advent vasárnap. Igaz 2-kor minden bezár, de addig lehet vásárolni. Az ünnepnapokat, dátumokat, hagyományokat pedig nem lehet tologatni, a kereskedelemnek is alkalmazkodnia kell a naptárhoz.
2017. nov. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Őszintén nem értem, miért lettem lepontozva. Nem a hasznos választ kellene felértékelni?

Advent magyarul várakozás. Négy hétig tart. Idén későn kezdődik (ez a legkésőbbi), december 3-án. Negyedik vasárnapja 24-e.


Ez egy dolog.

A karácsonyt megelőző bevásárlások kiemelt napjai a bronz- ezüst- és aranyvasárnap.

Mivel december 24- délután minden boltnak be kell zárnia (KELL!), üzleti szempontból nem annyira jó már.

Egyes áruházak most 3-án tartják a bronzvasárnapot, mások pedig egy héttel később.


Ha ennél valaki okosabbat tud írni, annak megveszem az egész boltot, amit megjelöl.

2017. nov. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Na most ez mitől lett nulla?
2017. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
47%

4 #


" Annyira szomorú, hogy ezzé silányult ez a szép ünnep. :( "


Annyira szomorú, hogy adventé silányult ez a szp ünnep. :(


7 #


" Ha ennél valaki okosabbat tud írni, annak megveszem az egész boltot, amit megjelöl. "


Albert Einstein.


Köszönööööm, köszönöööm ! :)


A miheztartás végett a továbbiakban : a tapsot levélben, virágot az öltözőbe, a bonbont helyben fogyasztom, amikor megveszed nekem a Media Markt ot, vagy a Dechatlont. :)


Ha döntöttem jelzek, addig dolgozz sokat. :)


szép napot

2017. nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
17%
9-es! Miért is?
2017. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!