Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Milyen német (karácsonyi)...

Milyen német (karácsonyi) szokások vannak?

Figyelt kérdés

2017. dec. 19. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a férjem német, és 10 éve élek itt.


Mi szenteste krumplisalátát eszünk fött virslivel, ez nagy szokás szinte minden hol.

Aztán karácsonyfát itt is szokás szerint 24-en állítják, és általában a Chriskind vagy a Weihnachtsmann hozza az ajándékokat, vagy max az Engel...

A pulyka, Liba, Kacsa sült elsö napra szokás...

Nincs Beigli de van Khriststolle vagy Stolle. Ez egy gyümölcskenyér szerüségü süti. Aztán a külömbözö linzer kekszek sütése nagy szokás. Ami a némnetektöl jött az a Karácsonyi vásárok Weihnachtsmarkt, ök ebben a legnagyobbak, mindegy nagyvárosnak van egész advent alatt, és az ici pici falvak is egy hétvégés vásárt csinálnak. Ehhez tartozik, a Glühwein(forraltbor), és a Kinderpunch...

Talán a mese keksz és mézespuszedlik ( Spekulazius, Lebkuchen, Dominostein) itt csak karácsonyi édességnek vannak kitéve(vagy is egész évben nem lehet a boltokban kapni).

Ja és dekorációnak a Weihnachtspyramide(remélem jól írtam), ez egy 4 gyertyából álló fa szobocsoport, ami tetején egy könnyü propellert a meleg levegö pörget, így egy fény játék is egyben. Ilyen a legtöbb német családnak van és némelyik akár 1000€-ba is kerülhet. Ilyenek a karácsonyi vásárok közepén is vannak óriásiban(a lakásban tartottak aprócskák).


A magyar szokásokkal igen csak megegyeznek a német szokások sok eltérés nincsen, max apróságokban...

2017. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Eléneklik az O, Tannenbaumot.
2017. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm az első válaszírónak, hasznos és érdekes volt.
2017. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!