Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért tesznek ki emberek...

Miért tesznek ki emberek FB-ra már feldíszített karácsonyfákat?

Figyelt kérdés
Még csak dec 22 van, hova sietnek?

2017. dec. 22. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Hidd el, nem a karácsoby miatt.
2017. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Én is ma díszítettem, mert egyrészt ma hoztam el a fát a szüleimtől, mert apám vette meg a miénket is mivel ismerőstől vette. Másrészt ha már úgy is idehoztam, befaragtam a tartójába, már be is hoztam a nagy szobába, és ha már behoztam akkor feldobtam rá a díszeket szépen, igényesen mert valamiért most kedvem volt hozzá, de nem tudom elmondani miért.
2017. dec. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is ma díszítettem, de nem raktam fel, mert nincs is facebookom.
2017. dec. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Mert nem keresztények, de állítanak karácsonyfát.


A másik, hogy "elkorcsosult" keresztények, akik már nem tudják, hogy Jézus Krisztus eljövetelét ünneplik.

2017. dec. 23. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél más a szokás mikor díszíti a fát. Én ismerek olyat aki már egy héttel előtte feldíszíti.

Ami pedig a posztolást illeti, megintcsak egyénfüggő. Fenntartják az összetartozás és a boldog család mintáját. (Ami lehet így van). De minek? Szerintem teljesen érdektelen a karácsony fa, a családi fotónak már több értelme van.

2017. dec. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
61%

Mert nincs életük. Ebben is csak a dicsekvést, versengést látják, hogy megmutassák, nekik van a legdrágább fájuk a legdrágább díszekkel meg bisz-baszokkal és azt minél

előbb a pofájába kell nyomni mindenkinek, akár érdekli az embereket, akár nem.

De persze a Karácsony valódi jelentését egyikük sem tudja.

2017. dec. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk már 14.-én feldíszítették a karácsonyfát. Azért olyan korán, mert a lakberendező akkor ért rá, és nekünk ő szokta csinálni. Bár én sehová nem posztoltam, mert nem ott élem az életemet.
2017. dec. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta egy barátom, hogy azért díszítették fel előbb, mert sokkal jobb a szenteste előtti időszakban a fával hangolódni az ünnepekre, mint az elteltével nézni. Szerintem ez teljesen korrekt. Én már nem tudnék és nem is szeretnék szakítani az eddigi hagyománnyal, hogy 24.-én délután díszítunk. De mindenkinek szíve joga, hogy miképpen dönt.
2017. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Na vajon hová? Nem mindenkinek "kötelező" a vallása szerint 24.-én díszíteni... Az evangélisták és a reformátusok például decemberben már bármikor díszíthetik.
2017. dec. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, érdekes megközelítések sorakoztak fel, mindenkinek adtam egy "hasznos" jelet.
2017. dec. 23. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!