Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Melyik budapesti katolikus...

Melyik budapesti katolikus templomban van még meg a betlehem? És meddig lesz még?

Figyelt kérdés

2018. jan. 21. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem már sehol, Vízkeresztkor elviszik.
2018. jan. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vízkeresztkor még szinte mindenhol bőven megvolt, a hónap közepén szedték csak szét legtöbb helyen. De régen egész Gyertyaszentelőig megvolt mindenhol, hiszen még az is a karácsonyi ünnepkörhöz tartozik, úgyhogy van még rá esély, hogy van, ahol még van betlehem.
2018. jan. 23. 07:05
 3/9 anonim válasza:
100%
Vízkeresztkor van vége a Karácsonyi ünnepkörnek,utána pedig évközi idő van egészen Hamvazószerdáig, tehát Gyertyaszentelő ünnepe (febr 2.) nem a karácsonyi ünnepkör része. Én sem láttam már a templomokban betlehemet.
2018. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"A karácsonyi ünnepkör jelen formájában az advent mostani formájának megszilárdulásától, az 5. századtól létezik. A II. vatikáni zsinat előtt egészen Gyertyaszentelő Boldogasszonyig tartott, mert akkor mutatják be a negyvennapos Jézust a templomban. Ma ez az ünnep már az évközi időszakba esik, de mintegy szatellitje az ünnepkörnek, Gyümölcsoltó Boldogasszonnyal együtt."


[link]


Jó, akkor nálam a II. vatikáni zsinatnál megállt az idő. Öregszem. De azért mégiscsak szatellit. :)

2018. jan. 23. 21:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Különben nem, annyira még nem vagyok öreg. 65-ig tartott a zsinat, de még a 70-es, 80-as években is bőven, sőt, talán a 90-es években is megvoltak a betlehemek febr. 2-ig.
2018. jan. 23. 21:48
 6/9 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

A Rózsák terei görögkatolikus templomban mindig február 2-án bontják le, jelenleg is megvan még a betlehem is, a fenyő is.

2018. jan. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm! :))
2018. jan. 25. 18:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Pest mellett élek, február 3-án bontják nálunk a betlehemet (valóban Gyertyaszentelőhöz közel eső hétvégén szokták mindig). Ez mindig így van, csodálom, hogy Pesten ezek szerint nem?
2018. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már elég régóta január közepén... De jó tudni, hogy itt-ott azért még akad betlehem ilyenkor is. :)
2018. jan. 28. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!