Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szerintetek is a karácsony...

Szerintetek is a karácsony "tetőpontja" a Szenteste?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, hogy a karácsonyi ünnep leghangulatosabb része a Szenteste, azon belül a szentesti vacsora (és utána az ajándékozás). Nem tudom, de azon az estén van szerintem kimaxolva a karácsonyi "fíling".

Másnap, december 25-én már annyira nincs igazán karácsonyi hangulatom.



2018. szept. 3. 18:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. A 24-e a fadíszítés, ünnepi vacsora, csodavárás miatt szép. És persze, már lehet sütit enni :)


A 25-e pedig azért, mert nálunk reggel van ajándékbontás,estig játék, délután nagy családi összejövetel.


Igazából én szilveszterig minden nap karácsonyban élek.

2018. szept. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%
35 éves vagyok és a karácsonyról nagyon szép emlékeim vannak, sajnos elmúltak azok az évek. Nekem úgy adta az élet hogy egy nagymamám volt, a férje vagyis a papa 3 éves koromban halt meg. Nagy család voltunk, 24.-én mindig összegyűltek mamánál a rokonok. Ő tartotta össze a családot. 24.-én emlékszem mindig kendő a fején és kötény rajta, ment a főzés, közben dagasztotta a tésztát. Készült a karácsonyi kalács és a többi finomság. Hiába voltam nagyon pici, de ez a várakozós időszak több örömet adott mint az ajándék. Családban a legkisebb unoka voltam, így bőven kaptam ajándékot és nagyon sok szeretetet. A karácsony esték mindig egy különleges ízt, fahéj, narancs illata és hangulatot adtak. Tényleg azt éreztük hogy azon a napon beköltözött a házba minden angyalka a mennyből. A melegség, a nyugodtság és a tisztaság jött mindenki felől. Aztán nagyot fordult a világ, a család már nem jött össze, mindenki külön ünnepelt és miután mamám meghalt azóta nem szép a karácsony és csak olyan kelletlen érzés mindnyájunk számára. Elmúlik karácsony és az emberek többsége azt várja hogy 27.-e legyen, mert akkor már lehet shoppingolni. Sajnos ilyenné váltunk. Remélem lesz még szép karácsonyom, ha majd apa leszek és a gyerekeimmel fogom újra átélni.
2018. szept. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem a dédmamám karácsonykor halt meg. A születése napján. Idén lesz kereken 40 éve.


Sokáig nem tudtam elképzelni, miért olyan gyászos nálunk a hangulat szentestéken. Semmi ünnepi jókedv, semmi öröm ajándékozáskor. Hiába öltöztem ünneplő ruhába...


Nemrégiben sikerült feldolgoznom TELJES MÉRTÉKBEN ezt a gyászt. Most már Áldásnak tekintem az életemre nézve. :)


Ui: remélem, aki valamilyen komolyabb nehézséggel küzd most az életében, annak egy kis Erőforrást adhat ez a rövid történet.


Üdv: 44/N

2018. szept. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!