Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » A Télapó szánkóval közlekedik...

A Télapó szánkóval közlekedik és szarvasok húzzák a szánkót. Ugye ez a valós,így van? Ezt kell mondani majd a kisfiamnak? (Persze addig,amíg nem tudja meg később,hogy a szülők veszik az ajándékot.)

Figyelt kérdés
Most jön majd decemberben először a Télapó a kisfiamhoz.
2021. jún. 1. 09:59
1 2
 11/17 anonim válasza:
45%

10. válaszadó: nézz utána, a Télapó speciel létezik, és valóban Lappföldön él. Szent Miklós is valós, élő személy volt.

Lehet hogy nem lökhajtásos szánnal járja a Földet amit rénszarvasok húznak, és nem a kéményeken mászik be, és nem az Északi-sarkon van a játékgyára, de ettől még teljesen más kaliber, mint a húsvétinyúl vagy a jézuska.

2021. jún. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#4.

Ez tényleg eléggé nagy marhaság. Szerintem az anyukád nem eléggé jártas a szentek életében, ha ezt mondta... Nem lehet, hogy a szegény favágóra és a három lányára gondolt, akiket rabszolgának akart eladni egy kereskedő, mert tartoztak neki? Rengeteg másik története is van.


Amúgy igen, ezt szokták mondani, de eléggé rá lehetsz parázva, ha már most, nyár legelején, úrnapján ezen rettegsz... Az eddigi években téli álmot aludtál, hogy nem láttad a plakátokat, a díszeket és a kifejezetten erre a napra készül ajándékokat? :-) Én azt is elmondanám neki, hogy az igazi jóságos Mikulás, Szent Miklós régen élt és elmesélném a történeteket is róla, amik a csodás tetteiről szólnak, illetve azt is, hogy az "igazi" Télapó eredetileg egy régi isten, Odin személyisége volt, aki rendes kisgyerekeknek édességeket adott, viszont a rossz kisgyerekeknek, virgácsot és botot, hogy megbüntethessék őket a rosszalkodásért. :-)

2021. jún. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Hiba volt kiírnom ezt a kérdést. Úgy látszik,itt bármit kérdez az ember mindenhez van negatív megjegyzés.
2021. jún. 3. 19:59
 14/17 anonim ***** válasza:

#12. vagyok.

Egyetlen negatív vagy sértő megjegyzés sem érkezett.

2021. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Az eredeti Szent Miklós legenda, ha jól tudom, arról szólt, hogy a három lánynak házasodni nem volt elég pénze, és pártában maradtak volna, ezért segített rajtuk az adakozó Szent Miklós

Hogy valójában mi történt, hogy történt, ennyi esztendő után lehetetlenség visszafejteni, ahány ország, ahány nép, annyi változata a legendának (ettől függetlenül Szent Miklós élő, létező személy volt)

2021. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem aludtam téli álmot. És tudom,hogy június van. Azért tettem ki a kérdést,mert láttam egy könyvet,amiben szánkóval közlekedik ugyan a Télapó de ló húzza,és ha ez nem valós,nem venném meg a könyvet. Nem tudom,miért kell a kérdés mögé bármit is beképzelni. Egy egyszerű kérdés szerintem,amit kiírtam.
2021. jún. 3. 21:01
 17/17 anonim ***** válasza:

#12. vagyok.

Ha te annyira érzékeny vagy, hogy negatívnak, sőt sértőnek találod, hogy valaki megemlíti, hogy majdnem egy féléved van még vagy hogy a média, a cégek, a fogyasztói társadalom és ezzel együtt a társadalom egy része is az elmúlt években folyton ezt öntötte a nyakunkba már szeptembertől, nyár vége után egy picivel, akkor bocsánat, bár akkor eléggé furcsa életed lehet, ha mindent ennyire negatívnak érzel...

Egyébként semelyik sem valós, mivel ezek csak mesék, illetve családi szokások. Nyugodtan vedd meg neki a könyvet, mivel nem ettől függ a mese! Amúgy az eredeti Mikulás nemhogy nem szánkóval (Dél-Európában), hanem még csak szekérrel sem közlekedett (mivel mindenét eladományozta és ezért is olyan jóságos az ő személye), mégis hittanórán róla fog majd tanulni...

2021. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!