Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Én azt tartom, hogy hazánkban...

Én azt tartom, hogy hazánkban a legtisztább, s talán az egyetlen ünnep a Mikulás nap. Egyetértsz ezzel az állítással?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első körben azzal kezdeném, hogy nem tévesztettem kategóriát az alább leírtak miatt....


Én azt látom, hogy mára elkorcsosult minden ünnep, kivéve talán a dec. 6-át.

A karácsony már réges rég nem abban a pompában és szeretetben tetszeleg mint amiben elvileg kéne. A húsvétot elszúrták a mai fiatalok; a lányok a nyavajgással, hogy a frissen mosott hajukra kölni/parfüm kerül, a fiúk az anyagiasságuk miatt. Ennek az lett az eredménye, hogy a legtöbb család menekül el ünnep, s azzá avanzsálódott az egész, hogy a család egy napot eltölt. Régen (akár csak 15éve) jó volt nézni a sok elegáns férfiút locsoló körúton, ma meg - majd mindenki slampos...

A szülinap és a névnap csak szűk körű ünnep....


Az állami ünnepekről meg ne is beszéljünk, hiszen minden ünnepnapot a politikai célú beszédek teszik ki, ami mattolja az eredeti gondolatokat....


Elvesztünk - így látom... Egyetlen ünnep maradt, a Mikulás... Amikor is valódi tisztaságról beszélünk, a kisgyerekekről, akik nem politizálnak, akik még nem kérnek 50 ezer Forintot, hanem örülnek a kisuvickolt cipellőjükbe kapott narancsnak, szaloncukornak... Ez maradt erkölcsileg a legtisztább ünnep....


Ezt is csak a kicsiknek köszönhetjük szerintem, hogy ők még tudnak álmodni...


Ti hogy látjátok ezt?


Üdv



2012. dec. 5. 09:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem néztél még át az ünnepek kategóriába,hogy mikulásra mit adjon a pasijának/gyereknek,stb? Tizezres ajándékokról szólnak.
2012. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt is elrontották a felnőttek! Már kérdezik a gyerektől, hogy mit hozzon a Mikulás bácsi. És nem csoki a válasz. Ez átment egyfajta kiskarácsonyba sajnos.
2012. dec. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Szerintem a pünkösd a legjobb ünnep :) nem kell rokonokat látogatni, nem kell ajándékozni (mondjuk mi amúgy sem szoktunk, csak szüli- és névnapra) és nem kell dolgozni, és még az időjárás is jó akkor. Persze a mikulással sincs semmi bajom, de az igazából csak a gyerekeknek való.
2012. dec. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%

Jaj de imádom, hogy mindig van egy szentfazék, aki jön az elkorcsosultak az ünnepek hülye szöveggel. Öreg, ha szép karácsonyt akarsz, nem más dolgába pampogsz bele, hogy így pláza, úgy pénz, hanem feldíszíted a lakást, süttök otthon együtt valami jót és örültök egymásnak. Ennyi. Mindenkinek olyan az ünnep, amilyenné teszé.

Bocsásd már meg, hogy egy echte városiként nem verem a fenekem a földhöz a húsvéttől, falun ez biztos marha jó szórakozás. Mi a franc közöd van amúgy is ahhoz, hogy kinek mi mennyire hagyomány:

Imádom a fajtásat, de komolyan. Miszter Megmondom Az Élet Nagy Igazságait és Bölcsességeit. Vicc. Foglalkozzál a saját életeddel, a saját ünnepeiddel és nem azon kell picsogni, hogy jaj de elkorcsosult ez meg az...

2012. dec. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, jó hogy felétek így van, nálunk már mint írták ez is átment az ajándékokra, ott a mogyoró meg a mandarin és a többi, de az első kérdés meg az, hogy hol az ajándék, rossz voltam? :(


Egy óvónő.

2012. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
16%
Én is inkább a pünkösdre szavazok. De csak mert már gyerekként is féltem a Mikulástól ;)
2012. dec. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek a saját felelőssége, hogy hogyan-miként ünnepel és mit.


A maga részéről továbbra is a Karácsony a legcsodásabb nekem, felnőtt fejjel a Mikulás aranyos dolog, de nekem nem igazi ünnep.

Karácsonykor együtt vagyunk, fát állítunk, finomat eszünk EGYÜTT, megajándékozzuk egymást (mert az is hozzátartozik, sőt, épp ezek az ajándékok jelképezik az emberiségnek adott ajándékot), de hisztériát nem csinálunk belőle.


Nagyon sablonos reklámszöveg az "annyi a világ, amennyit beletöltesz", de alapvetően - mint a legtöbb sablonos mondás - igaz.


Egyébként húsvétkor 15 éve is össze volt rókázva a környék, a hűdeelegáns öltönyös urak által...


Amúgy ha a gyerekek egy részét megnézed, állatira nem örülnek narancsnak, mert iPhone-t akarnak... De ez is nevelés kérdése, azt veszi át a gyerek, amit TE közvetítesz neki. Ha az ünnepek, bármelyik is legyen, a közös mókáról, együttlétről, szeretetről szól, akkor azt szokja meg...

2012. dec. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
*magam részéről
2012. dec. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem a legtisztább ünnep, ami ugyan nem a boldogságról szól, az a Mindenszentek napja...Megmaradt őszinte ünnepnek.

Nálunk a Karácsonyozás pl nem a pénzről szól. Most sem fogunk nagy ajándékozást csapni. Mint mások.

Minden nevelés kérdése.

2012. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%

A Mindenszentekre is lehet fanyalogni, hogy abból meg Halloween-t csináltak amerikai mintára. (Igaz, az egy másik ünnep, de mindegy, ennyi esze már nincs az embereknek...)


Szóval be lehet állni a plázázós-rohanös-pénzverős bandába és közben sírni, hogy ez mekkora kaka, vagy lehet másként csinálni. Tudtommal senkit nem vernek korbáccsal oda vásárolni.

2012. dec. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!