Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Mindenhol van Mikulás/Télapó?

Mindenhol van Mikulás/Télapó?

Figyelt kérdés

Mert ugye nálunk jön a Mikulás/Télapó december 5.-e estéjén, majd a Jézuska hozza a karácsonykor az ajándékokat. Amerikában meg a Mikulás viszi karácsonykor az ajándékot, akkor ott nem is megy dec. 5.-én csomaggal? És akkor ott nem Jézus születését ünneplik karácsonykor ha a Mikulás viszi az ajándékot? Vagy hogy van ez?

Meg más országok is érdekelnek! Pl Japánban van-e Mikulás?



2013. dec. 7. 12:15
 1/3 anonim válasza:

Nincs mindenhol. Ez elvileg a valláshoz kötődik, tehát ahol nem keresztények élnek ott igazából nem kellene, hogy legyen. Pl. ahol zsidók élnek ott hanuka van, karácsony nincs, se mikulás.

Ha jól tudom, amerikában is Jézus születését ünneplik, ugyan úgy vannak kis diorámák Jézus születéséről olyantájt. Csak, gondolom én, logikai oka lehet, hogy nem a nulla perces kisJézus/angyalka hozza az ajándékot.

2013. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az osztrák (Német-Római) császárság volt területét leszámítva nem jellemző. Máshol is van Mikulás (pl. Amerikában), de más országokban karácsonykor szokott jönni.
2014. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azaz bárhogy hívják, az egykor volt monarchai és németországi területeket leszámítva, a legtöbb országban karácsonykor vagy újévkor vagy vízkeresztkor van, és nem december 6-án!
2014. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!