Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Miért nem illik Télapónak...

Miért nem illik Télapónak hívni a Télapót? Miért Mikulásnak kellene?

Figyelt kérdés
A Télapó sokkal ősibb és jobban illik a ősmagyarok hiedelemvilágához. Amikor minden természeti jellemzőhöz hozzárendeltek vagy meglátták benne a szellemet, a szellemiséget.

2014. dec. 5. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:

aha,annyira ösi,hogy oroszoktol vettuk at.gyed maroz(fonetikusan persze) =tel apo

nem tudom ki mondta neked,hogy nem illik igy hivni.:D

2014. dec. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
A Fidesz allergiás erre, mert Mikuláskor Mikulás = Szent Miklós karácsonykor Jézuska, Angyal vallásosabb eredetű
2014. dec. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A Télapónak, mint Mikulásnak valójában semmi köze az ősmagyar hiedelemvilághoz. Szent Miklós története alapján született a Mikulás. A Télapó megnevezés orosz nyomásra terjedt el, ugyanis a komcsiknak nem volt a szívük csücske az egyház meg a vallás.

(Nyilván ezt most a december 6-os télapóra vonatkozik, nem a mitológiai alakra, mert kb több tucatot hívhattak így.)


[link]

2014. dec. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nevezd Santának, azzal mindenhol kivered a biztosítékot. :)

Különben jah, az oroszok miatt. A fideszeseket szerintem ez nem zavarja. Legalábbis engem nem.

2014. dec. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Endr 72 válasza:
A mikulás,Szent Miklós nevéből ered.A télapó megnevezés azért kellett,mert a kommunista vezetés nem fogadta el különféle szentek létezését.Azonban nem lehetett egyszerűen eltüntetni ezt a szokást,ezért kitalálták a fenti elnevezést.Ezért volt télapó ünnep az iskolákban.
2014. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jól felmonták az előttem szólók a hivatalos leckét. A sámánok garabonciások látók stb. azaz az ősi hitvilágban, mindenben látták és tisztelték az életet, a lelket, így megszemélyesítették a természeti erőket. Ezért a Télapó megszemélyesítés nem lehet tőlük távol. Magyarország ősi vallása a sámán kultúra erről is szól. Aki csak a kommunistákat látja a Télapóban, hát azt nagyon sajnálom.
2014. dec. 10. 21:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy a történészek is alig tudnak valamit a magyarok ősi sámánkultuszáról (általában csak más népek vallásaiból következtetnek a miénkre), roppantul örülök, hogy a kérdező ilyen marhára tájékozott.
2014. dec. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valójában azért, mert a Télapó tüzifát lop :S
2014. dec. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tamasmester válasza:
Nem keverendö a Mikulás a Télapóval. Sem a Télapó a Jézuskával. A Mikulás Dec 5-6.jön. A Télapó Dec 21-én érkezik. A Jézuska, tudjátok, az a kis 2000 éves pelenkás gyerköc meg állitólag Dec 24-én. Ha valaki nem tuná, vagy nem értené miféle dátum a Dec 21. elmondom. Az a téli napforduló.
2015. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2Nem keverendö a Mikulás a Télapóval. Sem a Télapó a Jézuskával. A Mikulás Dec 5-6.jön. A Télapó Dec 21-én érkezik. A Jézuska, tudjátok, az a kis 2000 éves pelenkás gyerköc meg állitólag Dec 24-én. Ha valaki nem tuná, vagy nem értené miféle dátum a Dec 21. elmondom. Az a téli napforduló."


Ez így egybe nettó hülyeség, de jóva'.

2015. ápr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!