Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Szerintetek a Karola-Mercédesz...

Szerintetek a Karola-Mercédesz és Lili-Rebeka nevek összeillenek?

Figyelt kérdés

Szerintetek a Karola-Mercédesz és Lili-Rebeka nevek összeillenek?

Ikerlányoknak, úgy, hogy "Vetzetéknév Karola Mercédesz", "Vezetéknév Rebeka Lili".

Tehát egy gyereknek lenne két keresztneve.



2020. jún. 8. 22:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
74%
Szerintem jól hangzanak, bár nincs a párosításban semmi "rendszer" vagy hasonlóság (persze ez nem is kötelező), de egyébként tetszenek a nevek :)
2020. jún. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi összeillő nincs bennük.
2020. jún. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik mind a 4, csak külön :D

Nem hangzanak rosszul, meg nem is nehéz kimondani, csak semmi értelmét nem látom a 2 névnek. Ismerőseim közül, akinek kettő van, csak szívnak vele.

2020. jún. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Rebeka Lilla vagy Karola Lilla szerintem rendben lenne.
2020. jún. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A Karola és a Rebeka igen, de a másik kettő nem. Sőt, a Mercédesz abszolút nem passzol a Karolához.
2020. jún. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne felejtsd el, hogy szegény gyereknek hányszor kell életében leírnia a nevét...
2020. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy őszinte legyek, én három esetben tudom megérteni a dupla keresztnevet: 1. ha nagyon nem tud megegyezni a két szülő, 2. ha van egy öröklődő név a családban, és akarnak mellé egy sajátot is a gyereknek, 3. ha a vezetéknév és az első keresztnév nagyon gyakori nevet ad. Nagyon fura, hogy mindenki úgy erőlteti ezt a két keresztnevet, mintha nem lehetőség lenne, hanem kötelező. A "majd eldönti, melyiket használja" sem jó érv, mert hivatalos helyen a teljeset kell (a régi papír személyikben még volt olyan lehetőség, hogy az egyiket aláhúzatod, és az önmagában is érvényes, de húsz éve nincs ilyen), ha meg meg akarja változtatni, akkor úgyis maga választ majd egyet.
2020. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

7-es egyetertek a 3-as pontoddal, a tobbivel nem.

Nem ertem mi a ràkért adnak ennyi nevet... nevetséges.

Miert nem rogton ot nevet hogy tudjon valogatni?

2020. jún. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is a 3-as pontot találom a legértelmesebbnek, de valahol megértem azt is, ha valakinek az öröklődő név a fontos.
2020. jún. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem eroltetjuk ezt a ket keresztnevet, szimplán nekünk így tetszik.

Nkem is, testvéreimnek is, páromnak is két kereszteve van.

Koszonom az ertelmes valaszokat!😊

2020. jún. 10. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!