Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Egy újonnan anyakönyvezett...

Egy újonnan anyakönyvezett név, hogy kerül be a naptárba?

Figyelt kérdés

2020. nov. 8. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom sehogy. Az enyém kb. 20 éves koromig nem volt benne, majd beleírtak de nem akkora, amikor van
2020. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát ez szuper! 1 éve nem jutok közelebb a megoldáshoz. MTA lerázott, hogy nem az ő kompetenciájuk. Megkerestem netes naptárakat, de válaszra sem méltattak.🤷‍♀️
2020. nov. 8. 12:17
 3/17 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy újonnan anyakönyvezett?

Minden anyakönyvezhető névnek van napja, ami az interneten megkereshető.

A naptárunk egyházi kötődésű, gyökerű, ha mindennapjainkban ez nem is jelenik meg. Minden szent neve szerepel benne. Ezért van pl. több István, Péter stb. is benne. A maradék helyekre kerülhetnek az egyéb nevek, és pedig fontossági (gyakorisági) szempontok szerint.

A frissítés lassú. Ha az elmúlt száz évben az Ilona gyakori volt, ma meg Eszmeralda minden kislány, az majd csak évtizedek múlva kaphat előkelőbb helyezést.

Az asztali és más hasonló naptárakban rendszerint csak 1-2 név szerepel, de lehet kapni olyan naptárt is (kalendáriumot), amelyben az adott nap összes névnapja szerepel.

2020. nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm. Tavaly amyakonyveztettem és MTA azt mondta, hogy ha egyhazilag nem köthető, akkor a szülő dönti el, hogy melyik napra legyen bejegyezve. Ezt szeretném.
2020. nov. 8. 12:51
 5/17 anonim ***** válasza:

Anitaként anno kb a 90-es évekig nem voltam a naptárban, Anna napon ünnepeltük a névnapomat.

Nevezz ki egy napot, és kész.

A névnap eredetileg szentekhez köthető (azért nem voltam a naptárban én sem), újonnan anyakönyvezett nevű szent nincs.

Mi a név? Tartsd azon a napon, amelyik névből ered, vagy hy olyan,ahol szintén van névnap, nézd meg, hogy mikor van abban az országban.

2020. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Lagerta skandináv eredetű női név. Július 19- re szeretném bejegyeztetni. Emili Lagerta a kislány és az Emilivel együtt szeretném tartani.
2020. nov. 8. 14:18
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Lagerta, Lagertha nem anyakönyvezhető, és aligha tudsz olyan indokot, ami miatt engrdni fogják.
2020. nov. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kedves 7/7. Lagerta h nélkül, és tavaly júniusban bejegyezte az MTA, elsőre elfogadta. H- val nem engedte.
2020. nov. 8. 14:58
 9/17 anonim ***** válasza:

H-val persze, hogy nem engedték, mert akkor azzal is kéne ejteni, a magyar még mindig fonetikus nyelv.


Pontosan melyik skandináv országból jön, ott van névnap?

2020. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Norvég eredetű és kint nem nagyon nevnapoznak, napjainkban már kint is ritka névnek számít, inkább csak második névnek adják. Lehet, hogy én nem fogalmaztam egyértelműen, nem az a kérdés, hogy lehet -e adni vagy mikor legyen a névnapja, mert ezt tudom. Az a kérdésem, hogy hol jegyzők be naptárba?
2020. nov. 8. 16:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!