Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Szilvia név fő és másodlagos...

Szilvia név fő és másodlagos névnapjai a november 13. és november 3. mellett?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a fő Szilvia névnap november 13-án van. Másodlagos névnap november 3.


Van ezen kívül más másodlagos névnapja ennek a névnek?


Más országokban (ahol tartanak névnapot) mikor ünneplik a Szilviákat?



2023. jan. 9. 04:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Ja hogy ez létető név? :O. Még nem találkoztam Szilviával. Úgy tudtam csak a papír törlönek ez a neve
2023. jan. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 NTBS ***** válasza:
86%
Én ezt a kettőt tudom. Az egyik volt barátnőmet így hívták. Nem a papírtörlő.
2023. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
#1 Persze,a Tomi meg csak mosópor,a Tibi meg csoki.🫣
2023. jan. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Első vagyok. Még soha nem hallottam valódi névként. Munkahelyemen volt valaki régen(nem találkoztam vele) akit mindig "Szilvia" néven emlegettek. Úgy gondoltam hogy becenév, de ma rákerestem és tényleg van ilyen
2023. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
1-es, Te hol élsz, egy barlangban? 🤦🏻‍♀️
2023. jan. 9. 21:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Random rákerestem pár ország névnapjaira.


bolgár: Silvia, jan. 2

lengyel: Sylwia, júl. 9, nov. 3, dec. 26

svéd: Sylvia, aug. 8

szlovák: Silvia, aug. 27

cseh: Silvie, okt. 29

spanyol: Silvia, nov. 3

francia: Sylvie, nov. 5


A november 13, ami nálunk van, elég egyedinek tűnik.

2023. jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Leéltem 66 évet úgy, hogy nem találkoztam a másodlagos névnappal. Az mi fán terem?
2023. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7-es és kérdező.... A katolikus írásokbam érdemes kutakodni. A névnapok igazából bizonyos szentek bizonyos ünnepét jelzik. Születésük vagy haláluk napját, vagy hogy azon a napon valami "nagy dolgot tették", vagy hogy is fogalmazzak. Fontosabb szenteknek több ünnepe is van a naptárban. Ám azt is tudni kell, hogy egy azon név nemcsak 1 szenthez kapcslódik, több szent is volt azonos névvel, így ebből is adódhat, hogy egy keresztnév kétszer vagy többször szerepel a naptárban....


Fejből nem vágom, hogy a Szilvia név hány szenthez kapcslódik, de amit írtam, annak tudatában érdemes kutakodni.

2023. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
7. vagyok. Én ezt mind tudom. De mitől lesz egy névnap elsődleges és másodlagos?
2023. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szent Szilvia (515? – 592?) Nagy Szent Gergely pápa édesanyja, a római katolikus egyházban a várandós anyák biztonságos szülésének védőszentje. November 3-án emlékeznek meg róla.
2023. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!