Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Brigitták, mikor ünneplitek a...

Brigitták, mikor ünneplitek a névnapotokat? Vagy ha ismertek Brigittát, ő mikor ünnepli?

Figyelt kérdés

Brigitta főnévnap (Magyarországon): október 11.


Brigitta melléknévnapok: február 1., július 23., október 7., október 8.


A Brigitta névnapok eredete érdekességképpen:


Február 1.: Kildare-i Ír Szent Brigitta halálának évfordulója (525)


Július 23.: Svéd Szent Brigitta halálának évfordulója (1373)


Október 7.: Svéd Szent Brigitta szentté avatásának évfordulója (1391)


Október 8.: 5 évvel azután, hogy Svéd Szent Brigittát szentté avatták, az ünnepnapot átrakták október 8-ra, viszont hivatalosan 1969-ig október 7. maradt az ünnepnapja.


Október 11.: Nem tudom, mi a magyar október 11-i névnap eredete. Valaki esetleg?



2023. febr. 1. 02:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Október 11.: Nem tudom, mi a magyar október 11-i névnap eredete. Valaki esetleg?"

Szerintem azért, mert Svéd Szt. Brigitta emléknapja eredetileg október 8. volt, viszont az Magyarországon Szűz Mária Magyarok Nagyasszonyának főünnepe, és ezért "foglalt" volt, tehát Brigittát átrakták egy másik napra. (De ez csak következtetés)

Amúgy 1969 óta a halála napja, tehát július 23. az egyházi emléknapja, ettől függetlenül a névnap a naptárban maradt október 11. és ezt is tartják.

2023. febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 NTBS ***** válasza:
73%
Oda írták be a naptárba.
2023. febr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!