Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » A Karácsony is egy amolyan...

A Karácsony is egy amolyan keresztnév, mint a szilveszter?

Figyelt kérdés

2023. márc. 11. 16:56
1 2
 11/13 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2023. márc. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
68%
szerintem még nemnagyon adták, de Karácsond formában el tudnám képzelni. Amúgy nem húzza alá a helyesírás-ellenőrző; úgyhogy lehet, hogy van is már ilyen keresztnév/város. Kari, Karcsi, Csoni lehetne pl a beceneve. Szerintem nem rossz. Csak szerintem ez annyira különleges; meg pl lehet, hogy ez inkább olyan városnevesszerű picit, hogy mindenképpen lehet, hogy kéne mögé mégegy második keresztnév, hogy nehogy azt higgyék, hogy pl két vezetékneve van, és nincs keresztneve. Amúgy, most gondolkodom, sima Karácsony formában sem rossz; de az is annyira maga az ünnep, hogy szóval kéne mögé mégegy keresztnév. pl Kovács Karácsony/Karácsond Béla. Szóval legyen azért neki saját névnapja is, ne csak Karácsonykor. :):) :) :):), pl Árpád, Medárd lehetnek még jók; vagy pl Olivér, László, Lázár, Tamás. Ja és amúgy a Karácsony/Karácsond meg a Béla között lehet, hogy kötőjel lesz, hogy nehogy azt higgyék, a Karácsony is vezetéknév, mert én pl elsőre lehet, hogy arra gondolnék, mert ilyen vezetéknevű családot speciel ismerek. :):) Olyat is, hogy Karácsony -vezetéknevű, meg olyat is, hogy Karácson, Y nélkül. :):)
2023. márc. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
94%

Karácson magyar keresztnév létezik, anyakönyvezhető, és a karácsony szóból ered. De a logikája más, mint a szilveszternek.

Az év utolsó napja csak az év utolsó napja, és többek között Szilveszter névnap is. Az egyszerűbb naptárakban ez a név szerepel csak.

A névnapból köznevesült december 31-e szilveszternek.

2023. márc. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!