Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Névnapi süti segítség?

Névnapi süti segítség?

Figyelt kérdés
A barátomnak nemsokára itt a névnapja, és arra gondoltam, sütök neki valami finomat, ezen belül pedig piskótát. Tudnátok adni egyszerű és egyben finom recepteket?
2012. ápr. 26. 18:11
 1/1 anonim válasza:

Ezen a honlapon kedvedre válogathatsz :)

[link]


Amit én nagyon szeretek, az is egyszerű:


Pudingporból készült piskótát kell csinálni, a pontos arányokat nem tudom, de biztos rá lehet erre is keresni (persze olyan piskótát csinálsz neki, amilyet szeretnél, csak mi ilyenből szoktuk).


Erre a krém: Kell hozzá egy vaníliás puding, egy üveg magozott megy és némi cukor ízlés szerint. A meggyet leszűröd, és megnézed, hány dl a leve. Ehhez öntesz annyi vizet, hogy fél liter legyen. Ebből a fél liter folyadékból kiveszel egy keveset egy tálkába, a többit a meggyel együtt felteszed főni. A tálkában levő folyadékhoz hozzáteszed a pudingport és a cukrot, majd ha felfőtt a többi, hozzáöntöd, és sűrűre főzöd (végül is olyan, mintha sima pudingot főznél, csak nem tejjel).

Ha kész, rákened a piskótára.

Egy doboz tejszínhabot keményre versz, és ha a piskótán kihűlt a meggyes puding, rákened a tejszínhabot is.


Nálunk nagyon kedvelt, édesszájúaknak tökéletes! :)

2012. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!