Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Mit jelent a Denisz név és...

Mit jelent a Denisz név és mikor van a névnapja?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Magyarul "Dénes"!
2014. júl. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyar naptárban még nem láttan "Denisz"-t,

de Dénes az van - névnapja van azt hiszem ápr

nyolcadikán

2014. júl. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gorog Szent Denisz, (Dionysius, Dennis, Denys)-bol szarmazik. A bor es fesztivalok istene volt. En fiam neve Dion, a Dionusiusbol.
2014. júl. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én találtam egy Deniz-t. Aki viszont egy csajszi volt. Szent Deniz és fia, Szent Majorikus vértanúk, ahol Deniz előkelő afrikai özvegy. Névnap: december 6.


Persze, ha fiúnév akkor Denisz. A babaszoba.hu azt írja, hogy jelentése ismeretlen. Ettő függetlenül mégiscsak lehet valami köze Dionüsszoszhoz:

[link]

[link]

[link]

[link] (franciául)


Tehát egyezik a mi Dénesünk egyik ünneplésének idejével, október 9.: "Szent Dénes, a hitvalló. A legrégibb Martyrológium alapján Párizsban missziós tevékenységet folytattak és Déciusz uralkodása alatt (243-251) fejezték le őket. [M1181]"

2014. júl. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 husztadenisz válasza:

Kedves kérdező és válaszadók.

Nem hinném hogy bármi jelentése is van ugyanis a "Denisz" név Magyarországon csak 1995-ben lett akkreditálva(Nagyon örvendek, én vagyok az első :P)

És NEM, nem Dénes, nem is Döniz, nem Denise

Persze van számos változata, a klasszikus "Dennis" ugye az angol férfinév, a Denise női név, a magyarosított Döniz pedig úgyszintén női név.


A névnapról pedig fogalmam sincs. Összesen 2 Denisszel találkoztam eddig életemben, abból egyik a Dénes-névnapot tekinti sajátjának, a másik pedig hozzám hasonlóan nem tartja.

Remélem segítettem :)

2017. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!