Kezdőoldal » Ünnepek » Pünkösd » Szerinted indokolt, hogy...

Szerinted indokolt, hogy Pünkösd piros betűs ünnep?

Figyelt kérdés

A legtöbb embernek fogalma sincs, mit ünnepelnek ilyenkor a keresztények, vagy ha tudja, akkor sem érti, és míg a húsvét vagy a karácsony igazi családi ünnep lett, addig a pünkösd napjai egy átlagember számára ugyanolyanok, mint bármely más napok (kivéve, hogy hétfőn nem kell dolgozni/nincs iskola).


Én inkább október 6-át tenném piros betűssé.



2020. jún. 1. 19:23
A kérdező szavazást indított:
Igen, indokolt.
Nem indokolt, mert csak a keresztények számára ünnep
Nem indokolt, de jó, hogy van egy plusz szabadnap a nyár elején
Nem tudom.
87 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
A pünkösd föleg nem keresztény ünnep, sokkal régebbi "pogány" eredetü dolog.
2020. jún. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

Engem kifejezetten idegesít, hogy ilyenkor minden zárva van 2 napig

Abszolút jelentéktelen

2020. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%

#1: Vannak egyházi ünnepek, amik korábban pogány ünnepek voltak, ez pont nem az. :D

Nem vagyok vallásos, személy szerint jót mosolygok azon, hogy a hívők megünneplik azt a napot, amikor Mária megcsalta a vőlegényét.. bár azt sose értettem, ezt miért két napos...

Mindenesetre ez a plusz nap pihi jól jön.

2020. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

"Nem vagyok vallásos, személy szerint jót mosolygok azon, hogy a hívők megünneplik azt a napot, amikor Mária megcsalta a vőlegényét.."


De okos vagy, na mesélj csak, honnan vetted ezt a baromságot? :) Alátámasztod, vagy csak gyalázkodni tudsz?

Egyébként lehetne benned annyi gerinc, hogy ha már nem ünnepled a pünkösdöt, de ennek ellenére élvezed a "két nap pihit", amit számodra jelent, akkor legalább nem taposol egyet azokon, akiknek ez jelent is valamit.


Egy muszlimmal szemben gyanítom, már nem lennél ilyen bátor "valláskritikus".

2020. jún. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%

Tudod, ezt hívják úgy, hogy biológia. Fogantatás, petesejt, hímivarsejt...

Megnézném én BÁRMELYIK mélyen vallásos férfi arcát, mit szólna hozzá, ha a szűznek hitt menyasszonya előállni egy ilyen történettel terhessége magyarázatként, mit szólna hozzá. ;)

Egyébként érdekes módon azt már nem tetted hozzá, hogy tévedtem. Eddig azt hittem, a Szentlélek eljövetele a fogantatás napja, most szembesültem vele, hogy nem. Szóval nah, ezt a részét benéztem. De a többit fenntartom.

Mindössze a biológiára alapozva. Nem elég?

2020. jún. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Igaz hogy sok átlag ember nem is tudja mi pontosan a pünkösd (megjegyzem, szerintem ez hozzá tartozna az alap műveltséghez, nem kell hozzá hithű kereszténynek lenni).

Viszont az nem teljesen igaz hogy olyan mint bármely más nap. Sok helyen, főleg vidéken rendeznek ilyenkor eseményeket. Pl az én falumban mindig pünkösdkor van a falunap. És elég híressé vállt az évek során, nem csak az ott lakó pár száz ember ünnepel, több ezren jönnek minden évben.

2020. jún. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%

A pünkösd szerintem nem az alapműveltség része. A húsvét, karácsony az. Nekem mindig erős volt a gyanúm, hogy azért kapták elő a rendszerváltás környékén, mert megszűnt az április 4, mint ünnep, és az a reform már eleve nem jól indít, amely egy munkaszüneti napot akar elvenni a néptől.

Szerintem bár az október 6 is megérdemli a megemlékezést, de munkaszüneti nap inkább tavasszal legyen, erre épp jó a pünkösd. (Most tekintsünk el attól, hogy ma szar idő van, egyébként jó szokott lenni.)

Az meg, hogy Jézus fogantatásáról van szó, lejöhetett volna abból, hogy akkor mindig március 25 körül kellene lennie, ehhez még alapműveltség sem kell (megsúgom, a szeplőtelen fogantatás ünnepének sem Jézus fogantatásához van köze, azért szeptember 8).

2020. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
56%

3-5.

Vallási hovatartozástól függetlenül szörnyen műveletlen vagy.

2020. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Ez az év legszebb időszaka. Jó, hogy van ez a "hosszúhétvégés" ünnep.
2020. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Az egész megszokás, illetve lobbi kérdése. Például a szentestét mind a mai napig nem sikerült munkaszüneti nappá tenni (bár legalább annyit elértünk mostanra, hogy le kell dolgozni előre, így aznap nem kell bemenni dolgozni). Érthető, mert nincs mögötte üzlet, szenteste mindenki otthon van, szűk, családi körben ünnepel, az emberek nem fogyasztanak. Ezzel szemben egy pünkösdi hosszú hétvégén (bizonyos szempontból éppen azért, mert az emberek nagy részének ma már fogalma sincs, miről szól eredetileg ez az ünnep) sokan útra kelnek: kirándulnak, wellnesseznek, stb. És ez jó a turizmusnak, gazdaságnak. Hasonló megfontolások alapján lett a nagypéntek is munkaszüneti nap (a szenteste helyett), mivel ezáltal a húsvéti hétvége automatikusan még egy nappal hosszabb.
2020. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!