Kezdőoldal » Ünnepek » Pünkösd » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a pünkösd kilóg a sorból?

Figyelt kérdés

Kifejtem, mire gondolok.

Nem igazán vallási tekintetben értem a dolgot, én csak a naptár pirosbetűs ünnepeit tekintem, illetve hozzám hasonló, kevésbé vallásos emberek szemszögéből tekintem.


Január 1. - Újév napja, a szilvesztert ki kell pihenni. :-D

Március 15. - Nemzeti ünnep, forradalom és szabadságharc.

Húsvétvasárnap, húsvéthétfő - Locsolkodás, nyuszimánia, kutyafüle. A szokásos rokonlátogatás, jóleső ebédek...

Május 1. - Majális, bár nem annyira jelentős nap, mint a kommunizmusban, de azért szinte mindenkinek jelent valamit.

Augusztus 20. - Nemzeti ünnep, államalapítás.

Október 23. - Nemzeti ünnep, forradalom és szabadságharc.

November 1. - Mindenszentek, sokan ekkor látogatnak rokonokat, mennek ki a temetőbe az elhunytakhoz.

December 25-26. - Karácsony, a szeretet ünnepe.


A nemzeti ünnepeket úgy érzem nem kell magyaráznom.

A pünkösdöt viszont direkt kihagytam az előbbi felsorolásból. A szentlélek eljövetelének ünnepe, ez oké, de a mai társadalmat tekintve, van bármi jelentősége? Tudom, vannak vallásos emberek, és régen falun is kötődtek ehhez népszokások, de manapság miért jegyzik még ugyanolyan pirosbetűs, törvényes ünnepként? Nem mintha nem bánnám azt a hosszú hétvégét, amit a pünkösd ad minden év májusában, vagy júniusában, csak érdekel!



2012. júl. 15. 21:07
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatban lehet, hogy rosszul fogalmaztam, a lényeg, hogy nem bánom a pünkösdi hosszú hétvégét. :-D
2012. júl. 15. 21:09
 2/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, amit írsz. Ez már nekem is eszembejutott, bár én nem keresztény országban élek.

Talán régebben volt jelentősége, mikor még nagyon vallásos volt minden ember.

2012. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Egyet értek az első válaszolóval.

Régen nagyobb jelentősége, mint most...

2012. júl. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy csak azért lóg ki a sorból, mert a rendszerváltás után lett -újra- hivatalos ünnepnap.

Hogy miért? -Az egyház egyre jobban be akar helyezkedni a politikai életbe, a vezetés pedig hagyja/kedvez nekik, hiszen náluk van a "persely"!

2012. júl. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
87%

Es azt tudod-e, hogy a husvet a "locsolkodason es nyuszimanian" kivul milyen unnep? Es a Karacsony?


Ha erre megtalalod a valaszt akkor talan a punkosd sem fog kilogni a sorbol.


De azert kicsit segitek: Kereszteny vallasi unnepek mindharom.


Tehat a piros betus unnepeink kereszteny vallasi es tortenelmi esemenyek evforduloi.

2012. júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy Istenhívő embernek az egyházi ünnepek sokkal fontosabbak, mint pl. a munka ünnepe.


A Karácsony Krisztus "születésnapja", a "szeretet ünnepe" megnevezést csak a kommunisták akasztották rá :))



Hasonló a házassághoz. Aki vallásos, annak a templomi esküvő fontos, az állami csak egy papír. Aki nem vallásos, annak a papír jelent sokat, a többi csak ceremónia.

2012. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

"Húsvétvasárnap, húsvéthétfő - Locsolkodás, nyuszimánia, kutyafüle. A szokásos rokonlátogatás, jóleső ebédek...

...

Karácsony, a szeretet ünnepe. "



Te biztosan nem a Menyországban folytatod a pályfutásodat halálod után :DDDDDD

2012. júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Direkt azzal kezdtem, hogy nem vallási tekintetben teszem fel a kérdést, de azért egyből a pokolra jutok, köszönöm.

Természetesen tudom, hogy keresztény vallási ünnepekről, valamint történelmi évfordulókról van szó. De vallási alapon ugyanilyen nagy ünnep a vízkereszt, a nagypéntek és nagyszombat is... (Ausztriában pl. ezek is pirosbetűsek)

Az egyszerű hétköznapi emberek szemszögéből, valamint a 21. századra kialakult szokások alapján kell nézni a kérdést. Vallási tekintetben rengeteg hasonló ünnep lehetne. Pünkösdkor nincs semmi olyan, ami nem vallási vonatkozású, ezért lóg ki a sorból szerintem.

2012. júl. 16. 19:30
 9/18 anonim ***** válasza:

Mert megmaradt, minek is törölnék el?!

A pihenőnapra szükségük van az embereknek...

2012. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%
A pünkösd kifejezetten olyan ünnep, amit valaki megtart magának, valaki meg nem. A pünkösd kifejezetten vallásfüggő. A vallásos ember megtartja, a közömbös ember nem...
2012. júl. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!